سلامت
سلامت

بيشتر ما در مورد اين گروه خوني اصلا اطلاعي نداريم. گروه خوني بمبئي به اين نام رايج است، چون براي اولين بار در شهر بمبئي (Mumbai) كشف شده است. اين گروه معمولا با گروه خوني O اشتباه گرفته مي‌شود و بارها به دليل كمبود امكانات لازم در بانك خون، شناخته نشده است. گروه خوني بمبئي با گروه خوني O به دليل كمبود آنتي ژن H در گويچه‌هاي قرمز خون، متفاوت است. بمبئي مي‌تواند Rh مثبت يا Rh منفي باشد؛ و يكي از نادرترين گروه‌هاي خوني در هند و هم‌چنين جهان است.

يك نفر از هر ۱۷۶۰۰ نفر در هند و يا يك نفر از هر ۲۵ هزار نفر در جهان داراي اين گروه خوني است. هندي‌ها خيلي خوش شانس هستند زيرا فراواني اين گروه در آن ناحيه بيشتر از كل جهان است.

 

اعتقاد بر اين است كه اين گروه خوني ناشي از جهش ژني در بين جمعيت هندو است و به آرامي در سراسر جهان پخش شده است. شهري مانند بمبئي تنها ۳۵ الي ۴۰ اهداكنندۀ خون با اين گروه خوني دارد. در مجموع ۱۷۹ نفر در هند داراي گروه خوني بمبئي هستند.

 

گروه خوني بمبئي چيست؟

براي آشنايي بيشتر با گروه خوني بمبئي، ابتدا بايد جزئيات گروه خوني را درك كنيم.

 

هنگامي كه ما مي‌گوييم كسي گروه خوني A دارد به اين معني است كه آنتي ژن نوع A و آنتي‌بادي B در خون او وجود دارد. افراد با گروه خوني AB هر دو آنتي ژن A و B را در خون خود دارند و هيچ‌گونه آنتي بادي ندارند. افراد با گروه خوني O فقط آنتي بادي A و B را دارند و هيچ‌گونه آنتي‌ژني ندارند.

با اين حال، آن‌چه كه به طور كلي شناخته شده نيست اين است كه همه اين گروه‌ها داراي آنتي ژن H نيز هستند. تعداد كمي از افراد وجود دارند كه آنتي ژن H را نيز در خون خود ندارند. در عوض آنتي‌بادي H را دارند كه به هيچ عنوان خون ديگري نمي‌تواند به آن‌ها انتقال داده شود.

 

چرا افراد گروه بمبئي به طور كلي به عنوان گروه O شناخته مي‌شوند؟

در برگۀ نتيجۀ بيشتر مراكزي كه آزمايش خون انجام مي‌دهند، تنها وجود و عدم وجود آنتي‌ژن AB و Rh درخون آزمايش مي‌شود. از آن‌جايي كه گروه خوني بمبئي نه آنتي‌ژن A و نه آنتي ژن B را دارد، معمولا به عنوان گروه خوني O خوانده مي‌شود. بمبئي تنها زماني شناخته مي‌شود كه يك تست خاص براي آنتي ژن H انجام شود، و نتيجه بين گروه خوني O و بمبئي متفاوت باشد.

 

اگر به گروه خوني بمبئي نياز داشته باشيد چه بايد بكنيد؟

چه بايد كرد وقتي كه مي‌دانيم كه گروه خوني بمبئي براي يكي از آشنايانمان مورد نياز است؟ آيا بايد آن‌ها را رها كرده و فرد را به سرنوشت خود بسپاريم؟ يا مي‌توانيم كاري انجام دهيم؟

 

با دنبال كردن اين مراحل مي‌توان جست‌وجويي براي گروه خوني بمبئي ترتيب داد.

۱. براي تمام اعضاي خانواده و بستگان بيمار آزمايش خون انجام دهيد. اين احتمال وجود دارد كه يكي يا فاميل ديگري اين گروه را داشته باشد.

۲. درخواست‌هاي مورد نياز را در روزنامه‌هاي پيشنهادي قرار دهيد.

۳. براي گرفتن خون از شهرهاي ديگر حاضر باشيد.

۴. موثرترين راه بازديد از تمام بانك‌هاي خون منطقه و هم‌چنين شهرهاي بزرگ همسايه است. معمولا بانك‌هاي خون ليست زيادي از اهداكنندگان را دارند كه تا آن تاريخ در بانك، خون اهدا كرده‌اند. از اين ليست بزرگ، ۱ يا ۲ مورد ممكن است گروه خون بمبئي باشد.

۵. بررسي كنيد كه آيا واحدي در مركز گروه خوني بمبئني در دسترس است. هم‌چنين يك درخواست خون براي اين مركز ارسال كنيد. در برخي موارد يك داوطلب با شما تماس گرفته و به شما كمك ميكند. (روش بين‌المللي)

 

اگر گروه خوني بمبئي داريد چطور؟

تا حدودي ممكن است از چنين اضطراري جلوگيري شود. همۀ ما بايد گروه خون خودمان را بدانيم و در صورت دريافت نتيجۀ O، اطمينان حاصل كنيم كه اين گروه خون بمبي نيست. مي‌توان اين كار را با انجام گروه خوني خود در بيمارستان استاندارد يا بانك خون استاندارد انجام داد. فردي با اين گروه نادر بايد هميشه محتاط و هشيار باشد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: گروه خوني، سلامت،
موضوع: سلامت
[ ۴ دى ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۲۷:۱۸ ] [ سلامت ] [ نظرات (0) ]

اين گروه خوني كمي ديرتر از گروه خوني O تكامل يافته است، يعني زماني كه بشر به جاي شكار، كشاورزي مي كرد و تشكيل اجتماع داده بود. افراد اين گروه از بازماندگان زارعين دورانهاي پيشين مي باشند. اين گروه بعد از گروه خوني O بيشترين فراواني را در ميان جمعيت داراست. 

گروه خوني A با طبع سودا در طب سنتي مطابقت دارد و معادل عنصر خاك مي باشد. اين افراد منظم، حساس و زيرك هستند. 

 

افراد با گروه خوني A درونگرا، مسؤول، با دقت و حساس به جزئيات هستند. در عين حال كه بسيار حساس هستند، مي توانند حلال مشكلات خوبي هم باشند. 

اگر گروه خوني فردي A باشد، او فردي دقيق و منظم است. اين افراد عاشق هماهنگي و موقعيت هاي شفاف هستند و بيشتر از صاحبان هر گروه خوني ديگري از قانون پيروي مي كنند. چنين فردي مدام به فكر سروسامان دادن اوضاع است و حتي لباس پوشيدن او هم هميشه مرتب به نظر مي رسد. با اين حال فردي انعطاف ناپذير و مشكل پسند است. او مهارتي در پس انداز پول و پيشرفت مالي ندارد. 

 

افراد با گروه خوني A اغلب درونگرا و تودار هستند، در برخورد با ديگران خجالتي و كمرو هستند و كمي سخت تر از ديگران با جمع خودماني مي شوند. با اين حال تمايل به همكاري و فعاليتهاي گروهي دارند و از هماهنگي لذت مي برند. احساساتي و مودب بوده، براي روابط ارزش قائل هستند و نسبت به ديگران وفادارند. به نظرات ديگران بسيار اهميت مي دهند و اگر قلبشان بشكند، به سختي التيام مي يابد. 

 

حالات افسردگي دارند، به آينده بسيار بدبينند و مايلند مسائل را به دو گروه سياه و سفيد تقسيم كنند. نسبت به تغييرات ترديد دارند. دوست داران طبيعت و گريزان از جمعيت و شلوغي هستند. به يك مكان شخصي يا پناهگاه امن و مخفي براي خود نيازمندند. عموما دودل و غير قاطع اند و نگران، خوددار، محتاط در تصميم گيري، بدبين و بسيار حساس هستند. براي حضور در كارهاي تيمي آماده هستند، مخصوصا وقتي دستوري به آنها داده شود. 

 

افراد داراي اين گروه خوني مي توانند به خوبي در جوامع پر جمعيت و بزرگ زندگي كنند و با آنها همراه و دمساز شوند. اين افراد تابع قانون، منظم و شايسته هستند. احترام ديگران را رعايت مي كنند و از خود خاطره خوبي در ذهن ديگران بر جاي مي گذارند. 

گروه خوني افرادي منظم، با وجدان، درستكار، قابل اعتماد، مطيع قانون و قاعده و بدون اعمال خشونت هستند. به قوانين و استانداردهاي اجتماعي بسيار اهميت ميدهند. بسيار مسؤولند و همواره خطي بين كار و تفريح ميكشند. از تحمل و صبر بالايي براي انجام كارهاي فيزيكي و رقابتي برخوردارند. آنها معتقدند كه در مسائل ديني و اخلاقي مي توان به كمال رسيد. 

 

افراد اين گروه در ضمن نمي توانند براي كارهايي كه به مديريت دقيق نياز دارد، نامزدهاي مناسبي باشند. در حاليكه افراد گروه خوني O داراي اين ظرفيت و صلاحيت مي باشند. البته مقصود اين نيست كه اين افراد نميتوانند مسؤوليت مستقيم كارها را قبول كنند، بلكه آن دسته از كارهايي كه نياز به دقت خاصي دارد، انجامش براي افراد اين گروه سخت است و ممكن است هر آن با اشتباه مواجه شوند. 

اگر با يكي از دارندگان اين گروه خوني روبرو هستيد، خوشحال باشيد. زيرا اين افراد به شكل عجيب و غريبي خويشتندار هستند و اگر از دست شما عصباني شوند، چيزي بروز نمي دهند. اين افراد وظيفه شناسند، و حتي اگر بي قانوني بيداد كند، از زير مسؤوليت هايشان شانه خالي نمي كنند. 

 

كساني كه گروه خوني A دارند، كمال گراياني حساس هستند، ولي بيش از حد دچار اضطرابند. آنها كمال گرا بوده و دوست دارند هميشه در شرايط از پيش تعيين شده و منظم قرار گيرند. در حالي كه در ظاهر آرام و خونسرد به نظر مي رسند، به دليل داشتن استانداردهاي بالا و ايده آليست بودن، از درون بسيار ناآرام هستند. آنها به راحتي مي توانند ظاهر آرامي از خودشان نشان دهند، حتي اگر عصباني باشند. اغلب تشويش و اضطراب خود را به هنگام ارتباط با ديگران پنهان مي كنند. آنها احساساتشان را در خود نگه مي دارند تا زماني كه فوران كند. بسياري از آنان تنش دارند، بي تابند و قادر نيستند به خوبي بخوابند. آنها ترجيح مي دهند از سرگرمي هايي بهره ببرند كه از فشار عصبيشان بكاهد. 

اين افراد باهوش و حساس بوده و قادرند با حوادث پيرامون خود به خوبي مبارزه كنند و در مواقع حساس به خوبي تصميم بگيرند، اما وقتي هيجان و ناراحتي آنها از حد فراتر رود، اين افراد منفجر مي شوند. 

 

متعلقان به اين گروه خوني، به شدت فداكار هستند و مي توانيم آنها را به عنوان صادق ترين افراد جهان معرفي كنيم. صاحبان گروه خوني A دلسوزترين آدم هاي جهان هستند 

كارهاي مرتبط با قانون مثل وكالت و پليس بودن، از هر كاري براي آنها مناسب تر است، زيرا اين افراد قانونمند هستند، به جزئيات اهميت فوق العاده اي مي دهند و از بايگاني و نگهداري اسناد هم لذت مي برند. بسياري از افراد با گروه خوني A در پژوهش و تحقيقات مشغول به كارند. همچنين اين افراد براي كارهاي حسابداري، هرگونه امور اقتصادي، مالي، كامپيوتر و مهندسي شايستگي دارند. 

مواقعي كه توانايي سمتهاي مديريتي و رهبري را دارند، گروه خوني ممكن است آن را نپذيرند به دليل اين كه استرس براي سيستم عصبي آنان خوب نيست. 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: گروه خوني، سلامت،
موضوع: سلامت
[ ۳ دى ۱۳۹۶ ] [ ۰۲:۰۴:۳۳ ] [ سلامت ] [ نظرات (0) ]
مصرف گياهان دارويي گل ياس، آويشن و چاي سبز استرس افراد با گروه خوني A را كاهش مي دهد.
وي بيان كرد: مصرف گياه گل هميشه بهار به دليل اينكه حاوي مولدي مانند اسيد ساليسيك، فلانوييد، كاروتنوييد، كالاندولين و اسانس است، باعث آرامش اين گروه خوني مي شود.
 
اين پژوهشگر طب سنتي با تاكيد بر اينكه دم كرده آويشن، اسهال گروه خوني A را درمان مي كند، افزود: مصرف اين دم كرده باعث كاهش بيماري هاي همچون عفونت گوش، گرفتگي عضلات، روحي و رواني، بي خوابي، نفخ، استفراغ، افزايش فشار خون و صرع مي شود.
 
لطفي با اشاره به اينكه افراد با گروه هاي خوني B در معرض خطر مبتلا به بيماري هاي مانند تيروئيد، ديابت و خود ايمني هستند، اظهار داشت: افراد با گروه خوني B با مصرف چاي سبز بيماري هاي خود را درمان كنند.
اين پژوهشگر طب سنتي با اشاره به اينكه مصرف چاي سبز از بروز سرطان جلوگيري مي كند، تصريح كرد: آنتي اكسيدان موجود در اين توشيدني باعث افزايش ويتامين و انرژي بدن مي شود.
 
وي با بيان اينكه گروه خوني AB افراد درونگرا هستند، افزود: مصرف نوشيدني نعناع، پونه و كمي چاي سبز باعث افزايش بصيرت افراد با اين گروه خوني مي شود.
لطفي بيان كرد: مصرف دمنوش گزنه؛ بيماري هاي دستگاه تنفسي، مجاري ادراري، لوزالمعده، نارسايي كبد و كليه و كيسه صفراي افراد با گروه خوني AB را درمان مي كند. 
 
اين پژوهشگر طب سنتي با تاكيد براينكه افراد با گروه خوني O نسبت به ساير گروه هاي خوني به اسيد معده دچار مي شوند، يادآور شد: اين افراد هنگام مصرف صبحانه جهت كاهش اسيد معده بايد از نوشيدن شير خودداري كنند.
بطور كلي چيزي كه درصد زيادي از افراد جامعه را طي بررسي اين حقير و بقيه همكاران شامل ميشود اين است كه : 1- گروه هاي خوني مثبت از گروه هاي خوني منفي حداقل از نظر اعصاب سالم تر هستند، در ضمن بيشترين گروه خوني موجود در دنيا گروه خوني O و كمترين گروه خوني از نظر تعداد AB ميباشد.
 
بطور معمول از نظر طبايع دو گروه خوني O,AB طبع گرم و دو گروه خوني A,B سردي مزاج دارند.
يعني اينكه حكيم پس از بررسي وضعيت مزاجي شخص در انتها ميتواند با كنترل گروه خوني به بالا رفتن احتمال پيشبيني خود كمك نمايد.
در يك بررسي اجمالي (اين بررسي بالاي 80درصد را شامل ميشود) گروه خوني O طبع دم(دموي مزاج) و گروه خوني B طبع بلغم و گروه خوني A سودا و AB صفراوي ميباشند.
 
البته كليه گروههاي خوني منفي از نظر روحي خصوصيات سودائي و تا حدودي صفراوي دارندو شبيه A+ يا AB+ ميباشند.
حالا گروه هاي خوني O دقت كنند كه انتي بيوتيك ها بايد با احتياط در اين گروه مصرف شود، همچنين داروهاي گروه سولفاستاميدها مثل كوتريموسازول در گروه خوني O خيلي با احتياط بايد مصرف شود. در ضمن ملين هاي قوي در گروه هاي خوني O اختلال گوارشي ايجاد ميكند. و آسپرين ها و رقيق كننده ها هم براي گروه خوني O با مراقبت مصرف شود.
 
براي گروه هاي خوني A و AB آنتي هيستامين ها خون را در اين افراد خشك و غليظ ميكند و سطح آلرژي در آينده براي اين اشخاص تشديد ميشود. اگر دقت كنيد يبوست و خشكي مزاج در گروه هاي A زياد و در گروه هاي O كمتر است.
در ضمن براي گروه هاي خوني O و B داروههاي هورموني ضرر ندارد و در گروه هاي A و AB داروهاي هورموني احتمال آسيب رساندن دارند.
براي گروه هاي خوني O مهمترين عامل كوليت و مشكلات روده لبنيات ، براي گروه B نان گندم،بلال، مرغ و جوجه، براي گروه A,AB لبنيات هاي طبع سرد مثل كشك و ماست ميباشد.
 
بهترين چاي گياهي براي گروه خوني O تركيب گاوزبان+سنبل الطيب+چاي سبز بصورت دم شده ميباشد اين نوع چاي فوق العاده تاثير آرامبخش و پاكسازي دارد
بهترين چاي گياهي براي گروه B گل سرخ+نعناع+شيرين بيان ميباشد
 
براي گروه خوني A بهترين چائي تركيب سنبل الطيب + آفتيمون + گاوزبان ميباشد
بهترين چائي AB تركيب بابونه + گلسرخ + چاي سبز ميباشد

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: گروه خوني، سلامت،
موضوع: سلامت
[ ۳ دى ۱۳۹۶ ] [ ۰۲:۰۳:۵۸ ] [ سلامت ] [ نظرات (0) ]
آيا مي دانيد كه چه نوع غذاها و خوردني هايي متناسب با نوع گروه خوني شما هستند و با توجه به گروه خوني خودتان چه غذاهايي بايد بخوريد و يا از مصرف چه خوردني هايي بايد پرهيز كنيد؟
متخصصان گروه خوني و تغذيه در پاسخ به اين سوال مي گويند؛ هر گروه خوني در زمان متفاوتي از تاريخ تكامل بشري، شكل گرفته است و بنابراين ما بايد رژيم هاي غذايي خود را مطابق با رژيم غذايي اجدادمان در زمان تكامل گروه خوني مشابه در بدن آن ها هماهنگ كنيم.
 
آن ها تاكيد دارند: اگر غذاهايي را بخوريد كه متناسب و سازگار با گروه خوني خودتان هستند، مي توانيد به راحتي آن ها را هضم كنيد، وزنتان كاهش يابد و سلامت و شادي بيشتري را تجربه كنيد.
افرادي كه گروه خوني آن ها «O» است، در واقع قديمي ترين گروه خوني را به لحاظ سابقه تكامل بشري دارند و بنابراين با اين گروه خوني اگر از رژيم غذايي يك شكارچي مثل اجداد انسان در آن زمان پيروي كند، احساس بهتري خواهد داشت.اين افراد تمايل دارند كه سطح زيادي از انرژي را دريافت كنند و بسيار سازمان يافته هستند.
 
براي افراد با گروه خوني «O» توصيه مي شود كه رژيم غذايي حاوي پروتئين زيادي باشند و اگر اين گروه فقط سبزي خوار باشند، دائم احساس گرسنگي مي كنند و در نتيجه به خوردن تنقلات روي مي آورند كه در نتيجه با مشكلاتي در ميزان قند خون و متابوليسم مواجه خواهند شد. گروه خوني و تغذيه  اين افراد مي توانند آزادانه گوشت لخم و ماهي مصرف كنند، اما از خوردن زياد لبنيات يا كربوهيدارت ها بايد خودداري كنند.
 
از نظر ورزش كردن هم اين گروه بايد در روز يك ساعت، فعاليت بدني داشته باشند و ترجيحا در هنگام صبح به جاي عصر ورزش كنند. براي اين اشخاص شنا، پياده روي و دوچرخه سواري توصيه مي شود.
در مورد گروه خوني «B» نيز، هيچ گروه خوني ديگري به اندازه «B» مظهر ميانه روي نيست. اين گروه خوني در زماني تكامل يافته كه انسان ها بيشتر سفر مي كردند و بنابراين گوشت، سبزيجات و غلات به شيوه اي متعادل تر مصرف مي شده اند.
اگر گروه خوني شما «B» است، بايد بدانيد كه به طور كلي طبعي قوي تر و سالم تر داريد و بسيار واقع بين و عمل گرا هستيد.
 
براي افرادي كه گروه خوني «B» دارند، رژيم غذايي گروه خوني و تغذيه  تركيبي از رژيم گروه خوني «A» و «O» است.
يعني از هر چيزي مي توانند كمي بخورند و اين گروه به طور كلي خوش شانس تر هستند، چون راحت تر مي توانند وزن از دست بدهند.
گروه خوني «B» مي توانند به راحتي گوشت، ماهي، قهوه، سبزيجات و غلات عاري از گندم استفاده كنند و از خوردن غذاهاي فرآوري شده بايد خودداري كنند.
 
اين افراد بهتر است تمرينات ورزشي ملايمي را انجام دهند كه هم از جسم و هم از مغزشان استفاده كنند و اما در مورد گروه خوني «A» بايد گفت كه اين گروه خوني كمي ديرتر از گروه خوني «O» تكامل يافته است، يعني زماني كه بشر به جاي شكار، كشاورزي مي كرده است.
بنابراين افراد با گروه خوني «A»، پروتئين كمتر، اما غلات بيشتر احتياج دارند. گروه خوني «A» اغلب خلاقيت بالايي دارند و در عين حال كه بسيار حساس هستند، مي توانند حلال مشكلات خوبي هم باشند. اين اشخاص بايد گوشت كمتر، اما سبزيجات بيشتر بخورند.
 
آن ها در مصرف مغز خشكبار، دانه ها، غلات، پاستا، ميوه و سبزيجات كاملا آزاد هستند، اما در خوردن لبنيات به ويژه اگر آلرژي دارند و نيز از مصرف زياد گوشت، بايد پرهيز كنند.
افراد با گروه خوني «A» نسبت به «O» به فعاليت و تحرك كمتري نياز دارند و براي آن ها فقط 30 دقيقه نرمش آرام در روز مثل يوگا، تاي چي يا پياده روي در فضاي آزاد، بسيار مناسب است و بالاخره گروه خوني «AB» كه تركيبي از گروه «A» و گروه «B» است و افراد با گروه خوني «AB» مي توانند تركيبي از رژيم غذايي هر دو گروه را داشته باشند.
 
اين افراد داراي خلاقيت هستند و مغز خوبي براي تجارت و كنار آمدن و سازگاري با مردم دارند. اين گروه بايد از خوردن زياد گوشت پرهيز كنند و هميشه در رژيم غذايي خود سبزيجات را بگنجانند.
بهترين خوردني ها براي گروه خوني «AB» ماهي، سبزيجات، كربوهيدارت ها و غلات است، اما گوشت زيادي براي اين گروه مفيد نيست و بايد از آن پرهيز كنند.
از نظر فعاليت بدني به اين گروه خوني توصيه مي شود كه تركيبي از فعاليت هاي آرام مثل يوگا و نيز جلساتي از تمرينات اندكي پرتحرك تر مثل پرش سبك را داشته باشند.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: گروه خوني، سلامت،
موضوع: سلامت
[ ۲ دى ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۵۳:۵۶ ] [ سلامت ] [ نظرات (0) ]

به زنان داراي گروه خوني o  توصيه شود زودتر به فكر بچه دار شدن باشند، اما كارشناسان مي گويند قبل از رسيدن قاطعانه به چنين نتيجه اي، به تحقيقات بيشتري نياز است.

تحقيقات جديد نشان داد زنان داراي گروه خوني o با بالا رفتن سن داراي مشكلات بيشتري در باروري مي شوند.

اين نخستين تحقيقي است كه نشان مي دهد گروه خوني زنان مي تواند بر شانس بارداري آن ها تأثيرگذار باشد.

 

محققان با تحقيق بر روي گروهي از زناني كه براي باروري تحت درمان گروه خوني و بارداري بودند به اين نتيجه رسيدند كه زنان داراي گروه خوني o از نظر كمي و كيفي با تخمك هاي ضعيف تري روبرو هستند.

در مقابل زنان داراي گروه خوني a از نظر كمي و كيفي تخمك هاي بهتري را دارا بوده اند.

اين يافته ها مي تواند منجر به اين شود كه به زنان داراي گروه خوني o  توصيه شود زودتر به فكر بچه دار شدن باشند، اما كارشناسان مي گويند قبل از رسيدن قاطعانه به چنين نتيجه اي، به تحقيقات بيشتري نياز است.

 

گروه هاي خوني o و a دو گروه خوني رايج در ميان مردم بريتانيا است كه حدود 44 درصد مردم داراي گروه خوني o و حدود 42 درصد داراي گروه خوني  a هستند.

دكتر ادوارد نجات از دانشكده آلبرت انيشيتن دانشگاه پزشكي نيويورك مي گويد اين تحقيقات بر روي زناني انجام شده كه در برنامه هاي دانشگاه ييل تحت درمان باروري قرار گرفته بودند.

افراد داراي گروه خوني a داراي آنتي ژن a هستند، پروتئيني در ديواره سلول كه در افراد داراي گروه خوني o وجود ندارد.

 

چه عواملي، احتمال باروري زنان را كم و زياد مي‌كنند؟

يكي از اوقات شادي بخش در گروه خوني و بارداري يك ازدواج، زمان تصميم گيري براي داشتن يك بچه است. اگر مرد و زن هر دو سالم باشند، بارداري به راحتي و بدون هيچ مشكلي صورت مي‌گيرد.

يك بار در ماه، هورمون‌هاي زنانه اي كه از غده هيپوفيز ترشح مي‌شود، تخمدان‌ها را گروه خوني تحريك مي‌كند و باعث آزاد سازي يك يا دو تخمك مي‌شود كه در صورت آزاد شدن دو تخمك، دو قلوهاي غير مشابه به وجود مي‌آيند. در صورت نامرتب بودن پريودها، شانس بارداري كاهش مي‌يابد.

 

افزايش سن نيز شانس باروري را كاهش مي‌دهد.

فاصله بين دو پريود، فاصله اي است كه بارداري در آن اتفاق مي‌افتد. به سادگي گروه خوني و بارداري مي‌توانيد اين روزها را محاسبه كنيد، يعني از شروع يك پريود تا پريود بعدي.

 

اولين روز يعني لكه بيني را هم يك روز حساب كنيد. هر خانمي ‌ممكن است يك عدد را ذكر كند. براي مثال يك نفر عدد 22 و ديگري عدد 30 ، ولي معمولا طول اين دوره 21 تا 35 روز است. گروه خوني و بارداري هر عددي كه به دست آمد، عدد 14 را از آن كم كنيد، عددي كه به دست مي‌آيد روز تخمك گذاري است، چهار روز قبل و دو روز بعدش را در نظر بگيريد. اين يك هفته، بهترين زمان براي باردار شدن است.

 

اسپرم مي‌تواند در دستگاه تناسلي خانم‌ها حداكثر تا 72 ساعت زنده بماند، بنابراين شروع تماس اگر در روزهاي اول و در آن فرصت يك هفته اي باشد، شانس بارداري افزايش پيدا مي‌كند. اگر همسران مشكلي به لحاظ پزشكي نداشته باشند و از نظر تماس زناشويي فعال باشند (حدود دو تا سه مرتبه در هفته)، در طول شش ماه اول با احتمال 60 درصد بارداري اتفاق مي‌افتد و با احتمال 80 درصد در گروه خوني و بارداري طي يك سال اول و 90 درصد در طي 18 ماه اول است.

 

در طول دوره تخمك گذاري درجه حرارت بدن خانم‌ها افزايش پيدا مي‌كند. اگر درجه حرارت پايه بين 5/35 تا 5/36 باشد، در اين صورت درجه حرارت بين 1/36 تا 2/37 زمان تخمك گذاري را نشان مي‌دهد. البته اين روش، هميشه هم دقيق نيست.

بعضي از فروشگاه‌ها و سايت‌هاي اينترنتي، درجه دماسنج پايه و نيز كيت‌هايي براي بررسي قدرت باروري مردان را به فروش مي‌رسانند. اين كيت‌ها غلظت و ميزان حجم اسپرم را اندازه مي‌گيرند. گروه خوني و بارداري البته اين آزمايش هم به صورت مطلق و دقيق نيست و براي پي بردن به وجود يا فقدان نازايي در مردان، بهترين راه، مشورت با پزشك براي آزمايش مايع مني است.

 

مصرف سيگار توسط خانم‌ها، باعث تغيير در ترشحات محيط دهانه رحم مي‌شود و ممكن است از رسيدن اسپرم به تخمك جلوگيري كند و نيز احتمال سقط و نقايص مادرزادي را افزايش مي‌دهد.

 

خانم ها گروه خوني و بارداري چه مدت بعد از قطع روش جلوگيري، باردار مي شوند؟

خانم‌هايي كه تصميم مي‌گيرند بچه‌دار شوند، در صورتي كه از قرص‌هاي هورموني استفاده مي‌كنند، نيمي‌ از آن ها طي سه ماه اول پس از قطع قرص‌ها، باردار خواهند شد و نيمي‌ ديگر طي يك سال. در خانم‌هايي كه از روش‌هاي ايجاد مانع مثل گروه خوني حلقه استفاده مي‌كنند (و يا از روش طبيعي)، اين دسته هم زماني مثل گروه قبل و شايد كمي‌ هم كمتر ممكن است تا ايجاد بارداريشان طول بكشد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: گروه خوني، سلامت،
موضوع: سلامت
[ ۲ دى ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۵۳:۲۹ ] [ سلامت ] [ نظرات (0) ]

اين گروه خوني ab شايد بيش از هزار سال نيست كه پيدا شده است و فقط ۲ الي ۵ درصد از جمعيت كل جهان داراي اين گروه خوني مي باشند. 

گروه خوني AB با طبع صفرا در طب سنتي مطابقت دارد و معادل عنصر آتش مي باشد. شناخت آنها كمي دشوار است، زيرا خصوصيات اخلاقي آنها تلفيقي از ساير گروههاي خوني است. 

به اين گروه، گروه دريافت كننده عمومي هم مي گويند، زيرا مي تواند از هر 3 گروه خوني خون دريافت كند، اما فقط مي تواند به گروه خوني خود خون اهدا كند. بدن دارندگان گروه خوني AB با جهان مدرن بسيار سازگار است. از خواص اين گروه همراه شدن خواص گروه خوني A و گروه خوني B با هم است. 

 

از آنجايي كه اين گروه خوني جنبه هايي از گروه خوني A و گروه خوني B را دارد، داراي حساسيتهاي گروه خوني A و تواناييهاي سازماني گروه خوني B هستند. 

افراد با گروه خوني AB داراي خلق و خوي ضد و نقيضي بوده و به راحتي نمي توان آنها را شناخت. آنها مخلوطي از تضادها هستند، خجالتي در مقابل بعضي ها، بي باك و گستاخ با بعضي ديگر، برونگرا و درونگرا، گاهي بسيار آرام و خونسرد به نظر مي رسند. متكلف و ظاهرنما، اما در عين حال مرموز و غيرقابل پيش بيني هستند. در پيدا كردن مشكلات و دور زدن آنها توانا هستند. به آساني خسته مي شوند. آنها مي توانند اجتماعي و مطمئن يا خجالتي و كمرو باشند. در فعاليتهاي اجتماعي مي توانند هماهنگ ظاهر شوند. علاقه مند به ايجاد رابطه نيستند و تلاش چنداني هم براي اين كار نمي كنند. 

 

اين گروه كم جمعيت را مي توانيم فرهيخته ترين گروه جمعيتي بدانيم. آنها عاشق علم هستند و افراد منطقي، حساس و آرام به حساب مي آيند. اين افراد بسيار خونسرد و خويشتندار هستند. اما مراقب باشيد كه از اين خصوصيت شان سوء استفاده نكنيد و بار زيادي را روي دوششان نيندازيد. افراد داراي گروه خوني AB مي توانند آشوبهايي را آرام كنند. آنها مي توانند ديگران را با روحيه طنزي كه دارند نقد كنند و با قهقهه هايشان جمعيت را سرحال بياورند. اين افراد داراي خلاقيت هستند و مغز خوبي براي تجارت و كنار آمدن و سازگاري با مردم دارند. آنها تاجران خوبي هستند. 

 

رومانتيك و احساساتي بوده و به شدت فعالند. در تجزيه و تحليل مسائل بسيار ماهرند. در نقد موضوعات مختلف بسيار منصف اند. درموقع لزوم نمي توانند سريع تصميم بگيرند. براي سخت كار كردن و صبور بودن بايد تلاش كنند. اين افراد به آساني كسي را نمي بخشند، گاهي خشمگين مي شوند و اغماض را دوست ندارند. آنها درباره ي گذشته بسيار حساسند. حالات روحي آنها خيلي سريع تغير مي كند. خونسردند، اما در برخورد با مسائل غيرمنتظره خيلي زود نگران مي شوند. مي توانند در آنِ واحد چند كار را با هم انجام دهند و به كارهاي هنري بسيار علاقه دارند. چندان مسؤوليت پذير نيستند و مسؤوليتهاي زياد از حد براي آنان ايجاد مشكل مي كند. 

 

افرادي محافظه كارند، از قدرت فهم بالايي برخوردارند. خودراي و مستقل، علاقمند به مطالعه و ورزش و كم حرف هستند. به معنويات علاقه دارند. گرچه صاحبان گروه خوني A افرادي وقت شناس هستند، اما گروه خوني ab ها نيز در رتبه دوم وقت شناسي قرار دارند. 

فرد با گروه خوني AB در صورتي كه پشتكار داشته باشد، مي تواند خيلي زود پيشرفت كند. آنها از نظر فكري پيشرو هستند. تعادل در فعاليتهايشان به آنها در رسيدن به قدرت واقعي كمك مي كند. افرادي منطقي، حسابگر، امين و روراست هستند. قابل اعتماد بوده و تمايل زيادي به محبوب بودن دارند. اين افراد هنرمندان خوبي هستند. همچنين آنها حسابدارهاي خوبي مي شوند و به اين رشته بيشتر از ساير مشاغل علاقه دارند. چنين افرادي براي مديريت، قضاوت، نمايندگي، كارمندي و كارفرمايي هردو مناسب هستند. بسياري از آنها نيز ويژگيهاي لازم براي معلم بودن و تدريس را دارند. 

 

اگر با فردي از اين گروه خوني روبرو هستيد، بايد بدانيد كه نه به گذشته فكر مي كند و نه به آينده دور. براي او حال و آينده نزديك در اولويت قرار دارد و با تمام وجود در زمان زندگي مي كند. شناختن فردي از اين گروه خوني آسان نيست، زيرا او نه فردي خودماني است و نه محافظه كار بودنش مي گذارد كه از حال و هوايش سر در بياوريد. 

گاهي داشتن گروه خوني AB مشكل است. افراد با اين گروه خوني علاقه اي ندارند در چارچوبهاي ديگران قرار بگيرند. اگر احساس محدوديت زياد از حد كنند، چارچوبها و محدوديتها را زير پا گذاشته و به روش خود عمل مي كنند. 

 

افراد اين گروه به خاطر حسن نيت فراوان و خوش قلبي، هميشه خير مردم را مي خواهند و همه را به صلح و آرامش دعوت مي كنند. بسياري از درمانگرها و كساني كه روي انرژي درماني كار مي كنند، داراي اين گروه خوني هستند. 

در افراد اين گروه خوني عشق به معناي واقعي وجود دارد. آنها افرادي مهربان، خوش خلق و آرام هستند. ميل به نصيحت كردن و راهنمايي مردم در آنان زياد است و بسياري از آنها هر كاري از دستشان بر مي آيد، براي كمك به ديگران انجام مي دهند. 

كولي ها اصلي ترين صاحبان اين گروه خوني هستند و حساسيت شگفت انگيز روحي شان هم مي تواند نشانه اي براي عضويتشان در اين گروه باشد. اما در ميان AB ها، سرگروههاي مذهبي را هم مشاهده مي كنيم. براي مثال بودا، سن فرانسيس و مهاتما گاندي همگي از اعضاي اين گروه خوني بوده اند و آرامش فوق العاده شان هم گوياي تعلقشان به اين گروه است. مي گويند كه حضرت مسيح نيز داراي گروه خوني ab بوده است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: گروه خوني، سلامت،
موضوع: سلامت
[ ۲۹ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۵۰:۲۰ ] [ سلامت ] [ نظرات (0) ]
اين گروه خوني در زماني تكامل يافت كه انسانها بيشتر سفر مي كردند و حاصل مهاجرت انسانها به مناطق شمالي و سردسير و سخت تر از نظر زندگي بوده است. 
گروه خوني B با طبع بلغم در طب سنتي مطابقت دارد و معادل عنصر آب مي باشد. انعطاف پذير و سازشكار هستند و حساسيت كمي دارند. 
هيچ گروه خوني ديگري به اندازه B مظهر ميانه روي نيست. اگر گروه خوني شما B است، بايد بدانيد كه به طور كلي طبعي قويتر و سالم تر داريد و بسيار واقع بين و عملگرا هستيد. 
 
گروه خوني O و گروه خوني A ظاهرا در دو جهت مخالف قرار دارند، در حاليكه گروه خوني B با هيچكدام از اين گروهها مخالفتي نداشته و در برابر برخورد با حوادث مي تواند بلافاصله تغيير وضع داده و خود را با شرايط زمان و مكان هم آهنگ كند. اين سخن به آن معنا نيست كه در فكر خود پابرجا نيستند، بلكه منظور آن است كه مي توانند با هر تغييري هماهنگ شده و خود را از برخورد با مشكلات در امان نگه دارند. اين افراد در بعضي از خواص و ويژگيها شبيه گروه خوني O مي باشند، ولي در شرايط خاص قادرند راه خود را جدا و مستقل از اين شباهت كنند و براي خود مسير ديگري انتخاب كنند. به بيان ديگر اين افراد با تكامل تدريجي اين توان را يافته اند كه قادرند بهترين راه را براي خويش انتخاب كنند. 
 
افرادي با گروه خوني B ، مستقل هستند و تمايل به حفظ تعادل دارند. آنها مانند افراد با گروه خوني A متفكرند و مانند افراد گروه خوني گروه خوني O جاه طلبند. آنها همدل هستند و به راحتي نقطه نظرات ديگران را درك مي كنند. با اين حال اغلب در به چالش كشيدن يا مقابله با ديگران مرددند. آنان مانند آفتاب پرست انعطاف پذيرند و مي توانند دوستان خوبي باشند. 
جمعيت دارندگان اين گروه خوني زياد نيست، اما مي توانيم آنها را در دسته جالب ترين آدم هاي روي زمين جا دهيم. 
 
اين افراد گروه خوني b+ به شدت رك و صريح الهجه هستند و دوست دارند زود سر اصل مطلب بروند. آنها كار زيادي با ساختارهاي پيچيده اجتماعي ندارند و زياد هم در قيد و بند آداب و تشريفات نيستند. به قوانين اهميت زيادي نمي دهند و گر چه اين ويژگي يكي از خصوصيات منفي آنهاست، اما باعث مي شود اين افراد در خلاقيت و نوآوري و پديد آوردن راهها و رسمهاي تازه، هميشه در صف اول باشند. آنها از بيان ايده هاي جديد نمي هراسند. بي قيد و بند هستند  و  گروه خوني افرادي انعطاف پذير و سازشكار به شمار مي روند. اين افراد تيزهوش هستند، اما هرگز نمي توانيد آنها را كنترل و وادارشان كنيد كه منظم شوند. آنها به راحتي از ديگران دستور نمي گيرند و علاقه مند به داشتن راه مخصوص به خود هستند. معمولا جزو بهترين افراد تيم مي شوند. خود كفا، خلاق و مبتكر بوده، اغلب كارها را با روش هاي خودشان انجام مي دهند و بين كار و تفريح نمي توانند مرزي قائل شوند. اين افراد تمايل زيادي به يك شغل مادام العمر ندارند و در اوج تكبر، آسان گير هستند. 
 
افرادي هدف گرا با ذهن قوي، پرانرژي و جدي در راه رسيدن به هدف هستند. پشتكار زيادي دارند و از انجام كاري به مدت طولاني خسته و دلزده نمي شوند. آنها كاري را شروع مي كنند و آن را ادامه مي دهند، تا زماني كه تكميل شود، ضمن اين كه آن را به خوبي تكميل مي كنند. افرادي تكرو و مستقل هستند و راه خود را در زندگي پيدا مي كنند. آنها به مسائل علمي و اكتشافات علاقه فراواني دارند. رازدار خوبي نيستند و گروه خوني b+ نمي شود اسرار و كارهاي محرمانه را با آنها در ميان گذاشت. اين افراد شايسته روزنامه نگاري و نويسندگي، هنر و كارهاي فكري هستند و مي توانند مجري يك برنامه تلويزيوني، يك بازيكن گلف يا آرايشگر خوبي باشند. 
 
گروه خوني b+ آشپزهاي خارق العاده اي هستند و به شكم شان بيش از حد اهميت مي دهند. آنها علاقه اي به زرق و برق ندارند و زندگي را راحت تر از ديگران مي بينند و از كارهاي رقابتي خوششان نمي آيد. از مورد انتقاد قرار گرفتن ترسي ندارند. فراموش كار هستند و به راحتي مي توانند خاطرات گذشته را فراموش كنند. چنين افرادي مي توانند به راحتي و با سخنانشان شما را شيفته خود كرده و به گروه خوني b+ يك عشق ماجراجويانه دعوت تان كنند. اما يادتان نرود كه آنها مي توانند به راحتي بي وفايي كنند، گاهي هم افرادي تنبل و حتي دمدمي مزاج مي شوند. 
 
افرادي خوش بين، فعال، مهربان، پرسروصدا و در عين حال خودپسند و خودبين هستند. شخصيتهايي ماجراجو و دلير دارند. موجوداتي اجتماعي و علاقه مند به مهمان داري هستند. علاقه به حفظ روابط هستند و خودشان در اين زمينه تلاش مي كنند. 
افراد گروه خوني b+ داراي تعادل چشمگير و هماهنگي اعمال بدن هستند و بين جسم و روح آنان هماهنگي خاصي وجود دارد. آنها صلح طلبند و داراي ثبات رواني مناسب هستند. از خواص گروه خوني B داشتن زندگي منظم و آرام است. كساني كه گروه خوني B دارند، بشاش و خوشرو، اما با رفتارهايي نامتعارف هستند كه به فردگرايي و خودخواهي تمايل دارند. 
 
جالب است بدانيد ۳۰ تا ۴۰ درصد ميليونرها و ثروتمندان جهان و بسياري از مديران و اشخاص در سطوح بالا داراي گروه خوني B هستند. 
اعضاي اين گروه خوني، سهم زيادي در ميان ورزشهايي دارند كه نياز به تمركز زياد دارد. آنها در جنگ هم مي توانند فرماند هاني خلاق باشند و كساني مثل ناپلئون بناپارت، مارشال رومل و ژوليوس سزار همگي از صاحبان اين گروه خوني بوده اند.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: گروه خوني، سلامت،
موضوع: سلامت
[ ۲۹ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۴۹:۵۵ ] [ سلامت ] [ نظرات (0) ]

افرادي كه گروه خوني  A دارند

افرادي كه به نظريه شباهت اخلاقي افراد با گروه هاي خوني يكسان اعتقاد دارند، مي گويند اگر گروه خوني فردي A باشد، او فردي مشكل پسند و منظم است. اين افراد عاشق هماهنگي و موقعيت هاي شفاف هستند و بيشتر از صاحبان هر گروه خوني ديگري از قانون پيروي مي كنند. چنين فردي مدام به فكر سروسامان دادن اوضاع است و حتي لباس پوشيدن او هم هميشه مرتب به نظر مي رسد.

 

محققان مي گويند صاحبان گروه خوني A دلسوزترين آدم هاي جهان هستند اما در عين حال، افرادي كمال گرا بوده و دوست دارند هميشه در شرايط از پيش تعيين شده و منظم قرار گيرند. بررسي ها روي گروه خوني افراد نشان داده كه كارهاي مرتبط با قانون مثل وكالت و پليس بودن، از هر كاري براي آنها مناسب تر است زيرا اين افراد به جزييات اهميت فوق العاده اي مي دهند و از بايگاني و نگهداري اسناد هم لذت مي برند.

 

متعلقان به اين گروه خوني، به شدت فداكار هستند و مي توانيم آنها را به عنوان صادق ترين افراد جهان معرفي كنيم. آنها تودار هستند و كمي سخت تر از ديگران با جمع خودماني مي شوند. اعضاي اين گروه خوني گرچه رهبراني باهوش و مقتدر هستند اما اشتباهات زيادي را هم مرتكب مي شوند.

    

افرادي كه گروه خوني B دارند

بر اساس آمار ها افرادي كه دارندگان اين گروه خوني هستند گروه زيادي نيستند اما بر اساس اين تئوري مي توانيم آنها را در دسته جالب ترين آدم هاي روي زمين جا دهيم. گرچه افراد بين گروه خوني را هر كسي نمي تواند تحمل كند اما آنها خصوصيات جالبي دارند كه در اوج پيچيده بودن شان، آنها را زيبا تر جلوه مي دهد. اين افراد به شدت رك هستند. آنها به ساختارهاي پيچيده اجتماعي كاري ندارند و در قيد و بند آداب و تشريفات نيستند.

 

به قوانين اهميت زيادي نمي دهند و گرچه اين ويژگي يكي از خصوصيات منفي آنهاست اما باعث مي شود كه اين افراد در هنر و نوآوري و پديد آوردن راه و رسم هاي تازه، هميشه در صف اول باشند. اين گروه افرادي گروه خوني انعطاف پذير به شمار مي روند. پيچيدگي هاي آنها، چيزي از توانايي خارق العاده شان در تجسس كم نمي كند و اين موضوع به خلاقيت شان مي افزايد.

 

اين افراد تيزهوش هستند اما نمي توانيد آنها را كنترل و وادارشان كنيد كه منظم شوند. اين افراد تمايل زيادي به يك شغل مادام العمر ندارند. مي گويند افراد گروه خوني B آشپزهاي خارق العاده اي هستند و به سليقه غذايي خود بيش از حد اهميت مي دهند. نكته عجيب اينجاست كه تحقيقات نشان داده اعضاي اين گروه خوني ، سهم زيادي در ميان ورزش هايي كه نياز به تمركز زياد دارد، دارند.

    

افرادي كه گروه خوني AB دارند

بر اساس آمارها اين گروه از همه گروه هاي ديگر كم شمارتر هستند اما اين گروه كم جمعيت را مي توان گروه خاص و شايد فرهيخته ترين گروه دانست. آنها عاشق علم هستند و افراد منطقي، حساس و آرام به حساب مي آيند.

 

اين افراد بسيار خونسرد و خويشتندار هستند اما مراقب باشيد كه از اين خصوصيت شان سوءاستفاده نكنيد و بار زيادي را روي دوش شان نيندازيد. افراد داراي گروه AB، مي توانند آشوب هايي كه به پا مي كنيد را آرام كنند. آنها مي توانند ديگران را با روحيه طنزي كه دارند نقد كنند و با قهقهه هايشان جمعيت را سرحال بياورند. آنها تاجران خوبي هستند و با پشتكارشان، خيلي زود پيشرفت مي كنند.

 

آنها حسابدارهاي خوبي مي شوند و به اين رشته بيشتر از ساير مشاغل علاقه دارند. صاحبان گروه خوني AB افرادي وقت شناس هستند كه نه به گذشته فكر مي كنند و نه به آينده دور؛ براي او حال و آينده نزديك در اولويت قرار دارد و با تمام وجود در زمان زندگي مي كند.

    

افراد با گروه خونيO

بر اساس تئوري ها افراد اين گروه چه در رشته هاي ورزشي وارد شوند و چه در كسب و كار شان، هميشه در خط مقدم هستند چراكه افرادي هستند كه عاشق رقابت هستند و مي توانند در هر گروهي، مثل يك رهبر خوب و مقتدر عمل كنند.

 

آنها افرادي هدفمند هستند و خوب مي دانند كه براي چه چيزي تلاش مي كنند البته ريسك پذير بودن شان هم در اين مسير همراهي شان مي كند و چون درك خوبي از سلسله مراتب اجتماعي دارند و بعد از مدتي حضور در يك موقعيت، مي توانند نظر مثبت ديگران را به خود جلب كنند. افراد صاحب اين گروه خوني، خوشبين و وفادارند و به نظر مي رسد كه ميانه اي هم با عصبانيت ندارند.

 

البته نبايد فراموش كرد كه اين افراد در اغلب موارد بي نهايت حسود هستند و مديريت بحران خوبي هم ندارند و به جاي آن ترجيح مي دهند از موقعيت هاي آشفته فرار كنند. درست است كه آنها عاشق قدرت هستند اما همين ويژگي مي تواند از اعضاي اين گروه خوني ، افرادي طماع بسازد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: گروه خوني، سلامت،
موضوع: سلامت
[ ۲۸ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۴۴:۰۱ ] [ سلامت ] [ نظرات (0) ]

خون از سلولهاي خوني ومايعي به نام پلاسما تشكيل شده است. نوع گروه خوني توسط شناساگرهاي خاصي كه بر سطح سلول هاي خوني وجود دارد مشخص مي گردد. اين شناساگرها كه آنتي ژن ناميده مي شوند، به سيستم ايمني بدن كمك مي كنند تا گلبول هاي قرمز خودي را تشخيص دهد. 4 نوع گروه خوني اصلي وجود دارد كه عبارتند از: A/B/AB/O.

 

اين گروه خوني توسط آنتي ژن هايي كه درسطح سلولهاي خوني وآنتي بادي هايي كه در پلاسماي خوني وجود دارند مديريت مي شوند. آنتي بادي ها كه ايمنوگلوبولين نيز ناميده مي شوند پروتئين هايي هستند كه در برابر عوامل خارجي ترشح مي شوند. آنتي بادي ها به آنتي ژن هاي خاصي كه باعث تخريب سيستم ايمني بدن مي شوند متصل مي گردند.

 

برخلاف بقيه شاخص هاي بدن كه توسط 2 الل يا فرم ژنتيكي تعيين مي گردد صفت گروه خوني توسط 3 الل كنترل مي شود. (A, B, O) اين الل هاي چندگانه 6 نوع ژنوتيپ (ژن هايي كه باعث توارث الل ها مي گردد) و4 نوع فنوتيپ (بيان كننده صفت هاي فيزيكي) بروز مي دهند.

 

الل هاي A و B نسبت به O  غالب اند. زماني كه هردو الل به ارث رسيده الل O باشد ژنوتيپ هموزيگوت مغلوب و گروه خوني O است. وقتي كه يكي از الل هاي به ارث رسيده A  وديگري B باشد ژنوتيپ هتروزيگوس و گروخوني AB است.

 

گروه خوني A:

ژنوتيپ AA يا AO دارند. آنتي ژن هاي سطح سلول هاي خوني A وآنتي بادي هاي پلاسما B مي باشد.

 

گروه خوني B:

ژنوتيپ BB يا BO دارند. گروه خوني  آنتي ژن سطح سلول هاي خوني B و آنتي بادي هاي پلاسما A است.

 

گروه خوني AB:

ژنوتيپ AB است. آنتي ژن هاي سطح سلولهاي خوني A وB است وهيچ گونه آنتي بادي درپلاسما وجود ندارد.

 

گروه خوني O:

ژنوتيپ OO است. هيچ آنتي ژن A يا B درسطح سلول هاي خوني وجود ندارد و آنتي بادي هاي A و B در پلاسما دارند.

اين واقعيت وجود دارد كه افرادي كه گروه خوني خاصي دارند در برابر ساير گروه هاي خوني آنتي بادي توليد مي كنند بنابراين گروه خوني افراد براي انتقال بايد سازگار باشد.

افرادي كه گروه خونيAB  دارند به دليل اينكه در پلاسماي خود هيچ آنتي باديA  ياB  ندارند مي توانند از افرادي با گروه هاي خوني A, B, AB يا O خون دريافت كنند.

 

فاكتور Rh:

علاوه بر آنتي ژن هاي گروه  ABO، يكي ديگر از آنتي ژن گروه خوني واقع در سطوح سلول هاي قرمز خون فاكتور رزوس يا Rh است. اين فاكتور ممكن است در سطح گلبول هاي قرمز وجود داشته باشد. درصورت وجود اين فاكتور گروه خوني مثبت و درغير اين صورت منفي است. افرادي كه Rh مثبت اند مي توانند از Rh+  و Rh- خون دريافت كنند. افرادي كه Rh منفي اند تنها مي توانند از Rh- خون دريافت كنند.

 

تركيب گروه هاي خوني عامل ABO و Rh، در مجموع هشت نوع گروه خوني به وجود مي آورد.

 

A+, A-, B+, B-, AB+, AB-, O+, O-

افرادي كه AB + مي باشد دريافت كنندگان جهاني ناميده مي شود زيرا آنها مي توانند هر نوع خون دريافت كنند. افرادي كه O- هستند اهدا كنندگان جهاني ناميده مي شود زيرا آنها مي توانند خون به افراد با هر نوع گروه خوني اهدا كنند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: گروه خوني، سلامت،
موضوع: سلامت
[ ۲۸ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۴۳:۲۸ ] [ سلامت ] [ نظرات (0) ]

به طور خلاصه گروه خوني براي ازدواج يك روش براي تقسيم بندي خون افراد است. اين تقسيم بندي بر اساس وجود يا عدم وجود پادگن (آنتي ژن) هاي موروثي خواصي روي سطح گلبول هاي قرمز انجام مي شود. براساس مهمترين اين تقسيمات، خون همه انسانها به چهار دسته A,B,AB و Oو بر اساس يك تقسيم بندي ديگر به گروه هاي مثبت و منفي تقسيم مي شود.

مثلا كسي كه آنتي ژن A را بروي گلبولهاي قرمز خود بروز مي دهد، گروه خونش A است و يا فردي كه هردو پادگن A و B را دارد گروه خونش AB و فردي كه هيچكدام از اين آنتي ژن ها را ندارد خون او از گروه O است.

 

ارتباط بين گروه خوني افراد و ازدواج چيست؟

 

بعد از طي گروه خوني براي ازدواج مراحل خواستگاري و بله برون، هنگامي كه براي جاري شدن خطبه عقد به دفاتر ثبت ازدواج مراجعه مي كنيد، يك معرفي نامه عكس دار به شما داده مي شود تا به مراكز آزمايش خون جهت انجام آزمايشات قبل از ازدواج مراجعه كنيد. اما اين آزمايشات هيچ ارتباطي به گروه خوني شما ندارد. چراكه گروه هاي خوني هيچ مانعي براي وصلت افراد ايجاد نمي كنند و افراد با هر گروه خوني كه داشته باشند مي توانند با يكديگر عروسي كنند. مگر اينكه پاي عوامل ديگري مثل خطر ابتلاي جنين به تالاسمي و يابيماري هاي ژنتيكي در ميان باشد. براي پيشگيري تالاسمي، زوجين مي بايست پيش از عقد آزمايش گروه خوني براي ازدواج خون انجام دهند. اما براي پيشگيري از بيماري هاي ژنتيكي در جنين، توصيه مي شود كه تمام افراد قبل از ازدواج نسبت به انجام آزمايشات ژنتيك اقدام كنند.

 

آزمايشات قبل از عقد نه ربطي به گروه خون افراد دارند و نه شامل آزمايش ژنتيك مي شوند. اما در برخي از موارد و براي بعضي از زوجين در همان مراكز انجام آزمايشات پيش از عقد، متخصصان به گروه خوني براي ازدواج عروس و داماد توصيه مي كنند كه با توجه به شرايطي كه دارند نسبت به انجام مشاوره ژنتيكي اقدام كنند. اين موارد عبارتند از:

 

زوج هايي كه باهم نسبت فاميلي دارند. اين شامل هر نسبتي مي شود. ( هر گونه ازدواج فاميلي )

زوج جواني كه يكي از آنها دچار اختلالات ژنتيكي است.

زوج جواني كه يكي از اعضاي درجه يك فاميل آنها دچار اختلالات ژنتيكي است.

خانم هايي كه قصد ازدواج دارند و سن آنها كمتر از ۱۸ سال يا بيشتر از ۳۳ است.

زوج جواني كه در مراكز حساس و پرخطر فعاليت مي كنند و با مواد شيميايي و يا گروه خوني براي ازدواج هسته اي سر و كار دارند.

 

بنابراين آنچه كه در گروه خوني براي ازدواج افراد مي تواند مشكل ساز باشد، يكسان بودن گروه خوني نيست بلكه ارتباط خوني ( مثلا در ازدواج فاميلي ) است كه مي تواند باعث مشكلات ژنتيكي شود.

به جز احتمال بروز بيماري هاي ژنتيكي و همچنين تالاسمي، خوشبختانه ساير اختلالاتي كه ممكن است در جنين ايجاد شود، در همان دوران بارداري قابل تشخيص و پيشگيري است. بنابراين لازم نيست در زمان عروسي نگران آنها باشيد.

 

گروه خوني براي ازدواج به هم نخورده است، يعني چه؟

 

گفتيم كه گروه خوني هيچ ربطي به ازدواج ندارد. اما ممكن است براي شما هم اين سوال پيش آمده باشد كه منظور از اينكه مي گويند “گروه خون عروس و داماد به هم نخورده” چيست؟ بايد گفت اين اصطلاح، اشاره به برخي نتايج كه در آزمايشات قبل از عقد مشخص شود، دارد. وقتي يكي از طرفين در سوابق خود و يا اقوام خود يكي از بيماري هايي كه از طريق ژن منتقل مي شود ( مثل تالاسمي ) وجود داشته باشد با انجام گروه خوني براي ازدواج بررسي مي كنند كه چقدر احتمال ابتلاي فرزند آنها به آن بيماري ها وجود دارد. چنانچه اين احتمال بالا باشد به آنها توصيه مي شود كه عقد نكنند و به آنها درباره عواقب بچه دار شدنشان هشدار مي دهند.

 

علاوه براين كساني كه داراي تالاسمي مينور هستند چنانچه با فرد ديگري كه او هم مبتلا به تالاسمي مينور است عروسي كنند ۲۵ درصد احتمال دارد كه فرزندان آنها مبتلا به تالاسمي ماژور بشود. تالاسمي مينور داراي هيچ علامت خاصي نيست و نياز به درمان ندارد. فرد مبتلا به تالاسمي مينور نيز از نظر ظاهري كاملا سالم است و وصلت او با افراد سالم هيچ عواقبي ندارد. اما تالاسمي ماژور يك بيماري حاد است و نياز به درمان دارد و مشكلات و هزينه هاي زيادي را به دنبال خواهد داشت. لذا چنانچه در آزمايش خون قبل از عقد معلوم شود كه هردو طرف تالاسمي مينور دارند، آزمايشات تكميلي ديگر به همراه مشاوره ژنتيكي  گروه خوني براي ازدواج براي آنها انجام خواهد شد و به آنها در باره عواقب بچه دار شدنشان هشدار داده مي شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: گروه خوني، سلامت،
موضوع: كالري شمار
[ ۲۷ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۵۱:۰۷ ] [ سلامت ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 64
دیروز : 21
افراد آنلاین : 1
همه : 13496
چت باکس
موضوعات وب
امکانات وب

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم