سلامت
سلامت
كالري شمار كيوي سرشار از ويتامينC مي باشد. مقدار پتاسيم آن از نظر وزني تا حدي كمتر از موز است. همچنين داراي ويتامين A'E'كلسيم'آهن و اسيد فوليك مي باشد. يك عدد كيوي متوسط ۴۶ كالري انرژي دارد.
 
كيوي داراي مقادير زيادي آنزيم حل كننده پتاسيم به نام پاپايين است كه از نظر تجاري براي نرم كردن گوشت مفيد است اما احتمال دارد براي برخي افراد آلرژي زا باشد. بويژه افرادي كه به آناناس حساسيت دارند مستعد حساسيت به كالري شمار كيوي هستند. اين آنزيم با پختن ميوه به سرعت از بين مي رود.
 
به اين ترتيب استفاده از كيوي خام در دسرهاي حاوي شير يا هر فراورده لبني ديگر نامناسب است زيرا اين آنزيم در عرض چند دقيقه در حاليكه بوي بسيار بدي توليد مي كند شروع به كالري شمار كيوي حل كردن پروتئين شير مي نمايد.
 
متأسفانه آنزيمهاي كيوي در معده به وسيله اسيد معده از بين مي رود. اما اسيد معده بعد از خوردن غذاهاي گوشتي و لبني زياد' مقداري خنثي مي شود و آنزيمهاي كيوي مي توانند مدت كوتاهي فعاليت كنند و اين زمان كافي است تا مواد پروتئيني در اثر اين آنزيمها به قطعات كوچكتري تجزيه شوند و اين كالري شمار كيوي امر عمل هضم غذاهاي سنگين را در معده و روده آسانتر مي كند.
 
كالري شمار كيوي مانند قرص آسپرين موجب رقيق شدن خون شده از ايجاد پلاك در خون جلوگيري مي كند. اين ميوه به دليل خاصيت كاهندگي كه بر سطح تري گليسيريد دارد ' از غلظت خون مي كاهد و از تنگ شدن عروق و بروز انواع سكته ها جلوگيري مي كند.
 
جالب است بدانيد كه ويتامين C در كاهش علائم بيماري آسم بسيار موثر است و مطالعات نشان داده كودكاني كه در هفته ۷تا۵ عدد از اين ميوه مصرف مي كنند داراي علائم تنفسي كمتري نسبت به كودكاني هستند كه در هفته فقط ۱ عدد كالري شمار كيوي ميل مي كنند.
 
كالري شمار كيوي سيستم حفاظتي بدن را تقويت مي كند و از بروز سرطان جلوگيري مي نمايد.
كيوي با داشتن ويتامينC و اسيد قهوه ' دو ماده اتساسي ضد سرطان در اختيار مي گذارد.
 
محققان با تحقيق بر روي تاثير مصرف كيوي در فرايند هضم غذا به اين نتيجه رسيدند كه وجود آنزيمي به نام «آكتينيدين» در كيوي باعث هضم سريع‌تر پروتئين‌هاي حيواني مي‌شود. اين آنزيم پروتئين‌ها را سريع‌تر از ديگر آنزيم‌هاي گوارشي هضم مي‌كند. در واقع محققان به اين نتيجه رسيدند كه به كمك كالري شمار كيوي فرد ديگر بعد از مصرف محصولات لبني، گوشت قرمز و ماهي دچار سنگيني معده و نفخ نمي‌شود.
 
زماني كه معده زودتر خالي شود باعث مي‌شود كه احساس ناخوشايند معده كاهش يابد. به همين علت، مصرف ميوه‌ هايي مانند كيوي به عنوان دسر مي‌تواند به هضم غذاهاي سرشار از پروتئين كمك كند. به عقيده‌ي محققان يك عدد كالري شمار كيوي مي‌تواند احساس ناخوشايند نفخ و مشكلات معده را كاهش ‌دهد.
 
كالري شمار كيوي سرشار از فيبر مي باشد، دو سوم از فيبر موجود در كيوي را فيبرهاي غير محلول در آب مانند سلولز و يك سوم را فيبرهاي محلول در آب مانند پكتين تشكيل مي دهد. فيبر موجود در كيوي براي مقابله با يبوست بسيار مناسب مي باشد، بنابراين اگر به يبوست دچار شده ايد مي توانيد كيوي ميل نماييد.
 
نتايج يك پژوهش نشان مي‌دهد كه خوردن روزانه سه عدد كيوي، فشار خون را كاهش مي‌دهد. در اين پژوهش از ۵۰ مرد و ۶۸ زن با ميانگين سني ۵۵ سال خواسته شد كه به مدت هشت هفته هر روز سه كيوي يا يك سيب بخورند. نتايج اين پژوهش نشان داد كه تأثير كالري شمار كيوي در كاهش فشار خون بيشتر از خوردن سيب بود به گونه اي كه ميانگين فشار خون را به ميزان ۳.۶ ميلي متر جيوه نسبت به ديگران كاهش داد.
 
بوي بدن دهان براي همه افرادي مي تواند سبب ايجاد حس ناخرسندي و در جمع، سبب استرس و ناراحتي شود. اگر شما هم اين مشكل با اين مشكل مواجه هستيد، در اينجا يك روش كاملا طبيعي براي حل اين مشكل به شما ارائه مي نماييم. براي اين منظور يك عدد سيب را پوست بگيريد و خرد كنيد، يك عدد خيار و يك عدد كالري شمار كيوي را پوست كنده و همه مواد را در مخلوط كن بريزيد. مي‌توانيد كمي شكر را نيز به آب ميوه‌هايتان اضافه كنيد.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: كالري شمار،
موضوع: كالري شمار
[ ۷ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۴۶:۱۰ ] [ سلامت ] [ نظرات (0) ]
كالري شمار گردو از منابع سرشار ويتامين و فسفر است يكي از مواد غذايي كه در گروه مغزها قرار مي­گيرد. اما آيا جداي از طعم و مزه مطبوع اين ماده غذايي به خواص فوق العاده آن توجه كرده­ايد؟ اين مطلب را بخوانيد تا شما هم تاييد كنيد كه هر گردي گردو نيست!
 
كالري شمار گردو از جمله مواد مغذي است كه به دليل طبيت گرم آن از دوران كهن در تغذيه بسيار مورد توجه بوده اما تحقيقات درباره اين ماده مغذي كهن همچنان ادامه دارد .مقدار فسفر موجود در آن با ماهي و برنج و حتي تخم مرغ نيز برابري مي‌كند.
 
كالري شمار گردو خون ساز و تصفيه كننده خون، درمان كننده بيماري هاي ريوي ومسكن دل پيچه است مرباي گردو، ملين بوده و آپانديس را تقويت مي كند، خوردن آن از تشكيل سنگ كليه و سنگ كيسه صفرا جلوگيري كرده و خوردن آن با انجير و موز مقوي حواس و مغز است . چون گردو داراي مس مي باشد بنابراين به جذب آهن در بدن كمك مي كند گردو از بروز حمله قلبي جلوگيري مي‌كند.
 
 مغز گردو داراي چند اسيد آلي ، مقدر كمي اسانس ، اگزالات آهك و ويتامينهاي A,B,C,D,E مي باشد . همچنين مغز گردو داراي مقدر كمي ( ۱۲%) ارسنيك است .برگ درخت گردو داراي ۳ درصد اينوژيت ، اسيد الاژيك ، اسيد گاليك و اسانسي با بوي مخصوص و مقداري پارافين ، تانن ، مواد چرب و املاح معدني مانندكلسيم ، پتاسيم ، منيزيم، باريم و همچنين كاروتن است .پوسته گوشتدار ميوه سبز گردو داراي امولسيون ،قند و اسيدهاي آلي مانند اسيد سيتريك ، اسيد ماليك ، فسفاتها و اگزالات كلسيم است .عصاره برگ درخت كالري شمار گردو  خاصيت ميكروب كشي و باكتري كشي درد .
 
گردو را به نام “غذاي مغز” نيز مي شناسند و اين فقط به خاطر شباهت آن به مغز نيست، بلكه به خاطر وجود امگا ۳ فراوان آن مي باشد. براي درست عمل كردن مغز، به امگا ۳ نياز داريم.
 
تحقيقات نشان مي دهد اكسيداسيون چربي‌ها در جريان خون به سلامت فرد آسيب مي‌زند و منجر به آترواسكلروزيس (‌تصلب شرائين) مي‌شود و رژيم حاوي كالري شمار گردو  اكسيداسيون ليپيدهاي­خون را كاهش مي‌دهد. به علاوه گردو حاوي فلاونوئيدي بنام اسيد الاژيك است كه اين ماده مي‌تواند رشد سلول‌هاي سرطاني را مسدود كند.
 
يك مطالعه جديد از محققان در دانشگاه كاليفرنيا ديويس نشان مي دهد رژيم غذايي غني از كالري شمار گردو  يا روغن گردو مي تواند رشد سرطان پروستات را كند نمايد.
 
آقايان با مصرف روزانه چند عدد كالري شمار گردو مي توانند از اين سرطان پيشگيري كنند.
 
همچنين گردو در كاهش خطر ابتلا به سرطان پستان مفيد است. وجود آنتي اكسيدان‌ها و فيتوسترولها در گردو در كاهش ابتلا به اين بيماري مفيد است.
 
گردو سرشار از فيبر است. فيبرهاي غذايي تأثير بسيار خوبي روي عملكرد روده‌ها مي‌گذارد. در واقع باعث مي‌شوند روده ها كار دفع را راحت‌تر انجام دهند.
 
 
گردو سرشار از «استرول‌هاي گياهي» است و براي همين مي‌تواند ميزان كلسترول بد خون را كاهش دهد. استرول‌هاي گياهي داراي يك بافت شيميايي هستند كه به كلسترول نزديك است. كالري شمار گردو براي همين مي‌توانند در روده‌ها كلسترول بد را به خود جذب كنند و ميزان آن را كاهش دهند. زماني كه كلسترول بد خون كاهش پيدا مي‌كند خطر ابتلا به بيماري‌هاي قلبي عروقي مانند مشكلات عروق كرونري نيز كاهش مي‌يابد.
 
ويتامين B موجود در آن، كاهش دهنده استرس است كه در شادابي و حفظ سلامت پوست نقش مهمي دارد. استرس بالا منجر به چين و چروك زود رس مي شود. ويتامين هاي B و E موجود در گردو با راديكال هاي آزاد مقابله مي كند.
روغن كالري شمار گردو  باعث رطوبت پوست مي شود. با تغذيه پوست، سلول هاي سالم تر و باطراوت تر تشكيل مي شود.
استفاده منظم از روغن گردوي كمي ولرم براي دور چشم، سياهي دور چشم را كاهش مي دهد. عصاره اين روغن، كاهش دهنده پف و آرامش دهنده چشم است.
روغن گردو نيز براي محافظت از پوست و خشكي آن توصيه مي‌شود.
 
منبع عالي پتاسيم، اسيدهاي چرب امگا ۳، ۶ و ۹ است كه همه اين مواد، تقويت كننده فوليك هاي مو است.
مصرف منظم روغن كالري شمار گردو از طاسي پيشگيري مي كند. خاصيت مرطوب كننده دارد و در نتيجه ضدشوره است. از بروز عفونت بر اثر كچلي پيشگيري مي كند.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: كالري شمار،
موضوع: كالري شمار
[ ۵ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۵۷:۳۳ ] [ سلامت ] [ نظرات (0) ]

كالري شمار گريپ فروت مزاياي بسيار زيادي براي سلامتي بدن دارد. يك ليوان آب گريپ فروت كه با آب تركيب شده است مي تواند به افزايش سطح ويتامين C كمك كند. اين ميوه سرشار از مزاياي متعددي است كه از طريق مواد مغذي و ويتامين‌هاي موجود در آن همچون پتاسيم و ليكوپن به دست مي‌آيد. در كنار اين موارد، اين ميوه سرشار از كلسيم، شكر و فسفر نيز هست. اين ميوه مي‌تواند كاهنده اشتهاي بسيار عالي باشد و مصرف منظم آن در وعده صبحانه به عنوان يك ماده انرژي زا مفيد است. گريپ فروت فيبر بسيار بالا و كالري اندكي دارد. اين ميوه حاوي بيوفلاونوئيد و ساير مواد شيميايي مفيد است كه در برابر بيماري‌هايي همچون سرطان، بيماري قلبي و تشكيل تومور از بدن مراقبت مي‌كند. 

 

اين ميوه نرخ متابوليسم بدن را افزايش مي‌دهد، سطح انسولين را كمتر مي‌كند و حس سيري به شما مي‌بخشد. اين ميوه در مبارزه با شرايط مختلفي همچون خستگي، تب، ديابت، مالريا، يبوست، مشكلات ادراري، اسيديته اضافي و موارد ديگر به بدن كمك خواهد كرد. كالري شمار گريپ فروت  به عنوان يك ضدعفوني كننده طبيعي براي زخم‌هاي خارجي و تونيك كبد عمل مي‌كند. اين ميوه محتواي آب بالايي دارد و همين امر به تغيير چهره پوست و افزايش نرخ متابوليك بدن كمك خواهد كرد. پالپ و فيبر آن مي‌تواند به اجابت مزاج كمك كند و خطر ابتلا به سرطان روده را كاهش دهد. اين ماده همچنين به رفع تشنگي كمك فراواني مي‌كند. مصرف آن بروز و توسعه سرطان پروستات را تا حد زيادي كاهش مي‌دهد.

 

كالري شمار گريپ فروت درمان با ارزشي براي آنفلونزاست زيرا به كاهش اسيديته بدن كمك مي‌كند. خاصيت تلخ و تند آن از نارينژين است. نارينژين يك فلاونوئيد در نظر گرفته مي‌شود كه منبع آنتي اكسيدان بسيار قدرتمندي در رژيم غذايي انسان‌ها محسوب مي‌شود. آن‌ها همچنين خاصيت ضد ويروسي ، ضد قارچي، ضد باكتري، ضد سرطاني و كيفيت ضد التهابي دارند و همين امر باعث مي‌شود براي محافظت از سيستم ايمني بدن بسيار مفيد باشند.

 

آب كالري شمار گريپ فروت يا خود آن ، حاوي كينين با ارزش و طبيعي است كه براي درمان مالاريا بسيار مفيد است. كينين يك نوع آلكالوئيد با تاريخچه درماني در بيماري‌هايي همچون مالاريا، لوپوس، آرتريت و درد شبانه ساق پا است. اين ماده را نمي‌توان به سادگي در همه غذاها پيدا كرد بنابراين گريپ فروت يك منبع خوب از كينين محسوب مي‌شود. كينين را مي توان به سادگي و با جوشاندن اين ميوه استخراج كرد.

 

گريپ فروت براي حل مشكل سوء هاضمه مفيد است. اين ميوه در مقايسه با ساير ميوه‌ها بسيار سبك است و به سرعت بر روي هضم اثر مي‌گذارد. كالري شمار گريپ فروت به جريان مايعات گوارشي در بدن كمك مي كند و اجابت مزاج را راحت تر خواهد كرد. به خاطر وجود فيبر در آن، در درمان مدرن براي يبوست و سوء هاضمه مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

 

يك ليوان آب كالري شمار گريپ فروت تازه در صبح مي‌تواند درمان مناسبي براي كنترل يبوست باشد. آب اين ميوه روده را تحريك مي‌كند و باعث مي‌شود كار هضم و گوارش بهتر انجام شود. اين موضوع به خاطر اثر تحريك كنندگي فيبر در بدن است.

 

يك ليوان آب كالري شمار گريپ فروت اگر قبل از رفتن به رختخواب نوشيده شود، مي‌تواند خواب بهتري براي فرد به ارمغان آورد و نشانه‌هاي بي خوابي را تسكين دهد. اين موضوع به خاطر حضور تريپتوفان در گريپ فروت است. اين ماده شيميايي با خواب مرتبط است. سطح تريپتوفان در گريپ فروت اجازه مي‌دهد خواب راحتي داشته باشيم.

 

بيماراني كه مبتلا به ديابت هستند مي‌توانند به راحتي گريپ فروت مصرف كنند زيرا اين ميوه به كاهش سطح نشاسته در بدن كمك مي‌كند. اگر بيمار ديابتي گريپ فروت مصرف كند، اين ماده به تنظيم جريان قند در بدن كمك مي‌كند و باعث مديريت ديابت مي‌شود. مطالعات اخير نشان داده است كه رابطه اي بين ديابت و  كالري شمار گريپ فروت وجود دارد.

 

آب كالري شمار گريپ فروت پتاسيم و ويتامين C بسيار بالايي دارد و بنابراين يكي از درمان‌هاي عالي براي مشكلات ادراري است. علاوه بر اين محتواي بالاي پتاسيم در آن به عنوان يك گشادكننده عروق عمل مي‌كند. اين موضوع بدين معني است كه رگ‌هاي خوني و شريان‌ها مي‌توانند به استراحت بپردازند و فشار خون نيز كاهش پيدا مي كند. در اين شرايط خطر ايجاد بيماري‌هاي قلبي و سكته كمتر مي‌شود. سطح افزايش يافته پتاسيم مي‌تواند به عملكرد شناختي بهتر منجر شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: كالري شمار،
موضوع: كالري شمار
[ ۵ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۵۷:۱۳ ] [ سلامت ] [ نظرات (0) ]

كالري شمار گلابي ميوه اي است سبز يا زرد رنگ ، آبدار و مخروطي شكل كه داراي طعمي خوش و معطر است. گلابي را شاه ميوه يا آمرود هم مي نامند و به ميوه پيوندي و شاداب آن شاه آمرود گويند. گياه گلابي بومي آسياي غربي و اروپاي شرقي مخصوصاً نواحي شمال غربي ايران و كوههاي قفقاز مي باشد. گلابي بعد از سيب مهم ترين ميوه دانه دار دنيا و ايران به شمار مي آيد. گلابي را در زبان عربي سَفرجَل يا عَرمُوط و در زبان انگليسي PEAR مي گويند.

 

گونه هاي مختلف گلابي طعم هاي گوناگون از ترش تا شيرين دارند . اين ميوه حاوي ويتامين هاي E و C ، كلسيم ، آهن، منيزيم و روي است. چون گلابي ميوه اي آبدار و حاوي ويتامين C مي باشد ، در زيبايي پوست شما بسيار مؤثر است. يكي از خواص كالري شمار گلابي ملين بودن آن است . همچنين دانه هاي ريزي كه در موقع خوردن گلابي زير دندان احساس مي كنيد، براي دفع مواد زائد بدن بسيار مؤثر است.

 

درخت گلابي در برابر سرما از سيب حساس تر است. گل هاي گلابي در بهار كمي زودتر از سيب باز مي شوند ، به همين دليل بيشتر در معرض خطر سرماي بهاره قرار مي گيرند . در تابستان، گياه كالري شمار گلابي گرما را بيشتر از سيب تحمل مي كند. گل و ميوه گلابي در انتهاي شاخه ها و سيخك هاي دو ساله بوجود مي آيد ، بنابراين هنگام هرس درختان بارور ، بايد در حفظ سيخك ها دقت كرد. ميزان محصول در باغ هاي معمولي به 45 تن در هكتار مي رسد. تعداد ارقام گلابي موجود در ايران حدود 120 نوع است.

 

گلابي ميوه اي عالي و گوارا و پرآب است كه خاصيت لينت دهندگي دارد. افرادي كه يبوست دارند سعي كنند 1 تا 2 عدد گلابي در روز بخورند و بلافاصله 1 ليوان آب ولرم بنوشند كه خاصيت ملين آن قوي تر شود.

 

كالري شمار گلابي داراي دانه هاي بسيار ريزي است كه خصوصاً نزديك هسته آن زياد است. اين دانه ها از جنس سلولزاست و در دستگاه گوارش هضم نمي شود. از اين رو با عبور از دستگاه گوارش ، معده و روده را پاك مي كند و كليه مواد زائد باقيمانده در شكم را دفع مي كند.

 

كساني كه مبتلا به فشار خون هستند ، اگر به طور مرتب گلابي بخورند خون آنها تصفيه خواهد شد .

 

پوست كالري شمار گلابي كه در معرض نور خورشيد قرار دارد ، از نظر ويتامين ها غني تر است. به علاوه قسمت عمده فيبر گلابي در پوست آن است ، لذا نبايد هنگام خوردن ، پوست آن را جدا كنيد.

 

گلابي براي غدد داخلي بدن بسيار مفيد است . تانن و پتاسيم آن، اسيد اوريك را به هر اندازه كه باشد حل مي كند. به همين جهت افراد مبتلا به نقرس، آرتروز و رماتيسم مي توانند از آن بهره زيادي ببرند.

 

موادي كه براي استخوان ها مفيدند، براي مغز نيز نافع اند. گلابي هم از اين قاعده مستثني نيست و از ميوه هايي است كه براي حافظه و تمركز حواس مفيد است. مواد موجود در گلابي براي تقويت بدن پس از بيماري هايي كه نيرو و توان انسان را تحليل مي برد، بسيار مفيد است. شايد به همين دليل است كه براي بيماران كمپوت كالري شمار گلابي مي بريم. در دوران نقاهت بيماري هايي چون سل، كم خوني و ضعف شديد خوردن مخلوط آب گلابي و به بسيار مفيد است. 

 

گلابي يكي از ميوه هاي ضدعفوني كننده يا ضد مسموميت است و اين خاصيت به دليل ادرارآور و ملين بودنش است . گلابي موجب شادابي و طراوت بدن و پوست مي شود.

كالري شمار گلابي براي بيماران ديابتي ميوه بسيار مناسبي است ، چون قسمت اعظم قند آن سلولز، سوربيتول و لوولوز است . شايد به همين دليل حكيم عاليقدر ايراني ابوعلي سينا، گلابي يا كمپوت آن را براي اكثر بيماران مجاز دانسته و آن را" شاه ميوه" خوانده است.

 

جوشانده برگ گلابي براي كليه بسيار مفيد است ، چون ادرارآور ، ضدعفوني كننده و ميكروب كش مثانه است. از اين رو مبتلايان به عفونت ادراري حتماً بايد آن را مصرف كنند. سنگ مجراي ادرار را دفع مي كند ، براي اين منظور100 گرم برگ جوان درخت كالري شمار گلابي را در يك ليتر آب به مدت 20 دقيقه دم كنيد و آن را در سه وعده به ميزان 1 تا 2 استكان تناول كنيد.

دم كرده برگ گلابي دارويي شفابخش براي بي خوابي است، اعصاب را آرام مي كند و سردردهاي ميگرني را درمان مي كند.

 

انجوجك كه تخم كالري شمار گلابي جنگلي است ، دفع كننده كرم است و اعصاب متشنج را تسكين مي دهد و اگر آن را كوبيده و شيره آن را بگيرند ، براي بندآمدن خونريزي زياد در قاعدگي مفيد است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: كالري شمار،
موضوع: كالري شمار
[ ۴ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۴۲:۵۷ ] [ سلامت ] [ نظرات (0) ]

كالري شمار گندم  پر از املاح معدني است. اگر طالب كسب ويتامين هاي گوناگون هستيد، به سراغ گندم برويد.حريره گندم با شكر و بادام براي خونريزي سينه مفيد است.گندم، جلوي سرطان روده را مي‌گيرد.

 

ضمنا مقدار كافي املاح معدني و ويتامين هاي گوناگون داشته و براي انسان غذاي نسبتا كاملي است. علاوه بر مصرف تغذيه ، گندم داراي اثر درماني بسيار مي باشد .

 

اگر آرد كالري شمار گندم بر روي پوست مالش دهيد، التهاب و ورم آنرا از بين مي بردو به همين منظور، از قديم گندم را در تسكين التهاب ، باد سرخ بكار مي بردند و براي اين منظور با مقداري مواد ضد عفوني كننده همراه مي نمودند تا ميكرب آنرا نيز از بين ببرد .

گندم چاق كننده و مقوي غرايز جنسي است و بين غذاهايي كه با گندم ساخته مي شود، سمنو از همه قوي تر است، پخته كالري شمار گندم با شكر و بادام به صورت حريره ، چنانكه كم كم خورده شود، درمان خونريزي سينه است.

 

ضماد پخته كالري شمار گندم با روغن زيتون جهت فروبردن ورمهاي گرم و آب پياز جهت ورمهاي سرد مفيد است ، و با آب گشنيز جهت تحليل ورمهاي گرم و خنازير و غدد مجرب است .

 

روغن گندم كه از جوشاندن و پختن گندم در روغن زيتون بدست مي آيد. جهت رفع قوبا (زخم هاي جلدي كه منشاء عصبي دارد) مخصوصا قوباي اطفال و همچنين پاك شدن كك و مك و معالجه كچلي و ريزش طبقات شاخي پوست مفيد است .

 

جوشانده سبوس كالري شمار گندم درمان سرفه و زكام هاي سخت است . جوشانده ي سبوس گندم كه با عسل شيرين شده باشد، بعد از غذا يبوست هايي را كه منشاء آنها تنبلي كبد و تحريكات روده باشد درمان مي كند. از سبوس كالري شمار گندم مي توان نان سياه هم تهيه كرد، ولي سنگين بوده ترشي معده را زياد مي كند.

 

براي رفع زكام‎هاي سخت و سرفه از جوشانده سبوس كالري شمار گندم استفاده كنيد، 20 گرم در يك ليتر آب را جوشانده صاف كرده با عسل مخلوط كنيد ميل شود.  براي رفع يبوست باز هم از جوشانده سبوس گندم استفاده كنيد. 

 براي تسكين دردهاي روماتيسم و مفاصل سبوس گندم را داخل يك كيسه ريخته گرم نموده در محل درد بگذاريد. گندم چاق كننده و اشتهاآور است. دانه كالري شمار گندم  براي افرادي كه مبتلا به انسداد عروق هستند مضر است. 

 

براي روشن شدن پوست صورت گندم را سوخته آسياب نموده با روغن كنجد مخلوط كرده به صورت بمالند. براي رفع سرفه و خونروي از سينه و درد سينه آرد كالري شمار گندم را با شكر و بادام به صورت حريره درست كنند و ميل كنند. 

براي تقويت نيروي جنسي از روش شماره 13 استفاده كنند. براي رفع ورم‎هاي گرم و خنازير آرد گندم را با پياز مخلوط كرده به صورت ضماد بگذارند. خانم‎هايي كه مي‎خواهند شيرشان زياد شوند نشاسته گندم را با رازيانه و شكر بپزند به صورت حريره درست كنند و ميل نمايند. سبوس كالري شمار گندم تا حدودي از سرطان روده بزرگ جلوگيري مي‎كند. 

 

براي تقويت نطفه يا كساني كه كمبود نطفه دارند، 250 گرم آرد جوانه كالري شمار گندم ، 250 گرم آرد جوانه نخود خام مانند حلوا در روغن سرخ كرده كمي به آن دارچين، گلاب و هل بيفزاييد به عنوان غذا ميل كنيد براي اين كه نخود سريعتر جوانه بزند آن را در عرق كاسني بخوابانيد. 

رويان گندم بخشي فشرده در قاعده گندم به رنگ زرد مايل و به بزرگي سر سوزن مي‎باشد آن را رويان كالري شمار گندم مي‎گويند در آن انواع ويتامين و عناصر معدي وجود دارد كه هنگام آرد شدن و الك كردن ممكن است در آرد وجود نداشته باشد به همين خاطر جوانه گندم بسيار مفيدتر است. 

 

براي از بين بردن مويرگ‎هاي نمايان در سطح پوست يك قاشق چاي‎خوري آرد جوانه كالري شمار گندم ، يك قاشق روغن جوانه گندم، يك قاشق چاي‎خوري مخمر آبجو يا يك عدد قرص مخمر آبجو را با يك قاشق سفيده و زرده تخم‎مرغ مخلوط كرده 15 دقيقه روي پوست بگذاريد سپس با آب ولرم بشوييد. 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: كالري شمار،
موضوع: كالري شمار
[ ۴ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۴۲:۲۸ ] [ سلامت ] [ نظرات (0) ]

برخي گياه شناسان معتقدند مصرف كالري شمار گوجه سبز براي بهبود طعم دهان مفيد است. از خواص ديگر اين ميوه، خاصيت مسهلي آن است كه بخوبي شناخته شده است. همچنين اثرات منحصر به فرد آن شامل كاهش فشارخون ‌و چربي خون، حذف رسوبات از خون و تنظيم عملكرد معده‌اي - روده‌اي است.

 

گوجه سبز باعث تعادل اسيد و باز در جريان خون مي‌شود، از اين رو مي‌تواند در درمان حالت اسيدي خون مفيد باشد. اين ميوه اثرات قابل‌توجهي در جلوگيري از بيماري‌هايي مانند چربي خون بالا، پيري سلول وسرطان دارد. اسيد بنزوئيك، تركيبي است كه خاصيت ضد ميكروبي دارد. اين ماده به طور طبيعي در كالري شمار گوجه سبز وجود دارد.

 

همچنين، بعضي از تحقيقات بيانگر خاصيت ضدقارچي و ضدباكتريايي اين ميوه هستند. مطالعات نشان مي‌دهد كه اين ميوه مي‌تواند در درمان تومورها موثر باشد. همچنين به‌دليل وجود اسيد اسكوربيك (ويتامين ث‌)، براي افراد مبتلا به نقرس توصيه مي‌شود.

 

اين ميوه به صورت تجاري در فرانسه مي رويد با اينحال مي توان آن را در ساير كشورهاي اروپايي همچون پرتغال، اسپانيا و انگليس نيز پيدا كرد. برخي از كشورهاي آمريكاي شمالي و ساير كشورها نيز كالري شمار گوجه سبز را به خوبي رشد و توسعه مي دهند. در ايران هم درخت گوجه سبز به خوبي ميوه ميدهد و البته يكي از ميوه هاي تقريباً گرانقيمت محسوب ميشود.

 

 

مي توان اين كالري شمار گوجه سبز را در باغ‌هاي مناسب كشت داد. رشد آن بسيار راحت است زيرا خودلقاحي انجام مي دهد و به نگهداري كمتري نيازمند است.

گوجه سبز باعث تعادل اسيد و باز در جريان خون مي‌شود.

 

بالا بودن ميزان اسيد در گوجه سبز باعث ايجاد معده‌درد، سوزش معده يا حتي ريفلاكس در افراد مبتلا به ناراحتي‌هاي معده مي‌شود.

توجه داشته باشيد مصرف زياد كالري شمار گوجه سبز ، باعث نفخ معده مي شود.

 

ترش و اسيدي بودن كالري شمار گوجه سبز باعث ساييده شدن موقتي ميناي دندان و احساس درد خاصي در دندآن‌ها مي‌شود.

اين ميوه اگر نشسته و آلوده باشد، احتمال ابتلا به بيماري هاي عفوني گوارشي از جمله حصبه و مسموميت هاي غذايي را مطرح مي سازد.

گوجه سبز طبع سردي دارد و بهتر است آن را با گلپر مصرف كنيد.

هسته گوجه سبز كال، داراي تركيب‌هاي سمي خطرناكي است و هرگز نبايد آن‌ها را خورد

 

كالري شمار گوجه سبز مقادير زيادي اگزالات دارد و مي تواند در سيستم كليوي بدن تجمع و سنگ هاي ادراري توليد كند. كساني كه سابقه سنگ هايي از جنس اگزالات دارند بهتر است در خوردن گوجه سبز احتياط كنند. از طرف ديگر افراد ديگري هم كه به خوردن گوجه سبز آن هم به مقدار زياد علاقه دارند بهتر است همراه با آن مقداري هم آب بخورند تا اگزالات موجود در گوجه سبز رفع شود و با توليد سنگ هاي ادراري براي آنها ناراحتي ايجاد نكند.

 

يك عامل مهم همان وضعيت گوارشي افراد است. به هر حال گوجه سبز، يك ميوه نارس است و خوردن بيش از حد مجاز آن مي تواند در فرد، سوءهاضمه، كرامپ هاي شكمي و نفخ را به وجود آورد اما از طرف ديگر از آنجا كه اين ميوه قند پاييني دارد ميوه كم ضرري است.

يكصد گرم كالري شمار گوجه سبز ، حدود ۴۰ كيلو كالري انرژي دارد و به همين دليل مي شود به عنوان يكي از ميان وعده ها روي آن حساب كرد اما با درنظر گرفتن اين نكته كه مقدار مناسب گوجه سبز در هر روز به ميزان نصف ليوان تا يك ليوان گوجه سبز است.

 

عده اي نيز به گوجه سبز علاقه وافري دارند و نه تنها تمايل دارند كه آن را به صورت خام و همانند ساير ميوه ها مصرف كنند و در سبد ميوه خود قرار دهند بلكه با اين ميوه غذاهاي متعددي نيز پخت مي كنند. از جمله غذاهايي كه مي توان در آن از كالري شمار گوجه سبز استفاده كرد انواع آش ها و خورش هايي مثل خورش گوجه است. همچنين از اين ميوه مي توان به عنوان طعم دهنده و ترش مزه كردن غذاها و جايگزين نمك استفاده كرد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: كالري شمار،
موضوع: كالري شمار
[ ۲ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۲۷:۵۷ ] [ سلامت ] [ نظرات (0) ]

متخصصان تغذيه كالري شمار گوجه فرنگي را با نام غذاي وظيفه شناس مي شناسند كه بدون طي كردن مراحل آماده سازي پخت عملي ماوراي تغذيه اي را انجام ميدهد چرا كه گوجه فرنگي از بيماري ها پيشگيري مي كند و فاكتورهاي سلامت را به تمام نقاط بدن ارسال مي كند.

يك گوجه فرنگي متوسط حاوي 22 كالري - 0 گرم چربي - 5 گرم كربوهيدرات - 1 گرم پروتئين است. گوجه فرنگي منبع غني از ويتامين A  C و فوليك اسيد است. گوجه فرنگي داراي دامنه ي گسترده اي از فوايد تغذيه اي است و معروف به داشتن آنتي اكسيدان - ليكوپن - ليپوئيك اسيد - فوليك اسيد و لوتين است.

 

تقويت بدن براي تبديل كلوگر به انرژي مفيد براي فعاليت هاي بدني

كنترل كلوگز خون و در نتيجه افزايش سيستم مقاومت عليه بيماري هاي هم چون ديابت و تقويت سيستم عصبي و مغز

آنتي اكسيدان موجود در كالري شمار گوجه فرنگي سدي محكم در برابر بيماري هاي عفوني است

فراهم كردن خوابي راحت و بهبود حركت عضله ها

افزايش قدرت يادگيري و حافظه

 

نوبت بيماري هاي آقايان كه مي رسد ابتدا نظرهاي به سمت سرطان پروستات و راههاي درمان ان منعطف مي شود. 

براساس تحقيقات و مطالعات دكتر جان اردمن مواد موجود در گوجه فرنگي با ايجاد حفاظت اپيدميلوجيكال درصد ابتلا به سرطان پروستات را كاهش مي دهد.

 

مصرف فراوان چربي كالري شمار گوجه فرنگي با ايجاد تغيير در متابوليسم كلسترول و استروئيد، شانس بروز سرطان را افزايش مي دهد. مصرف سبزيجات يا رنگدانه هاي سبز و زرد يك اثر حفاظتي از بروز سرطان پروستات دارد، شانس بروز سرطان پروستات با گذشت سن افزايش مي يابد ممكن است به علت تغييرات هورموني حاصله نظير كاهش مقدار آندرسترون و يا افزايش مقادير سرمي استروژن و استراديول باشد.

 

 تماس با عوامل شغلي و محيطي شانس بروز سرطان را بيشتر مي كند، شغل​هايي كه شانس بروز سرطان را بيشتر مي كنند شامل كارگراني كه با كودها، بافتني ها و لاستيك سر و كار دارند، تماس با باتري هاي حاوي كادميوم است.

 پروستات پس از سن 45 تا 50 سالگي آغاز به رشد مي كند به افراد بالاي اين سن توصيه مي شود روزانه يك كالري شمار گوجه فرنگي خام مصرف كنند.

 غربالگري موجب تشخيص سريعتر و در مراحل پائين تر بيماري شده و درنتيجه اثربخشي درمان را بيشتر كرده و موجب افزايش طول عمر مبتلايان مي شود. 

كالري شمار گوجه فرنگي سرشار از ويتامين هاي C و A ، اسيدفوليك يا بتا كاروتن و مقدار كمي ويتامين هاي گروه B شامل B1، B2، B3، B5 و همچنين داراي مواد معدني مختلف شامل كلسيم، فسفر، پتاسيم، فيبر، سديم، گوگرد، كمي آهن، مس و روي نيز هست.

 

گوجه فرنگي اشتهاآور، برطرف كننده ضعف و خستگي، تقويت كننده سلسله اعصاب و همچنين قلب و دستگاه گردش خون است. متخصصان همواره مصرف آن را به بيماران مبتلا به دردهاي مفاصل و همچنين رماتيسم و نقرس توصيه مي كنند. در ضمن كالري شمار گوجه فرنگي براي رفع مسموميت هاي مزمن، بالا بودن اوره و چربي خون، درمان يبوست، دفع رسوبات ادراري و صفراوي نيز مفيد شناخته شده است. در ضمن با توجه به اينكه گوجه فرنگي حاوي ويتامين A است، خوردن آن در تقويت بينايي، سلامت پوست و مخاط ها بسيار مؤثر است.

 

كالري شمار گوجه فرنگي منبعي غني از ويتامين هاي آ و ث است كه به تقويت بينائي كمك مي كند و از شب كوري پيشگيري مي كند. تحقيقات اخير نشان داده اند كه مقدار بالاي ويتامين آ در گوجه فرنگي به پيشگيري از دژنراسيون ماكولا (تباهي لكه زرد، نوعي بيماري چشم) كمك مي كند. به علاوه گوجه فرنگي ريسك ابتلا به آب مرواريد را نيز كاهش مي دهد. اين گياه همچنين سرشار از آنتي اكسيدان هايي مانند ليكوپن، لوتئين و زئازانتين است كه از چشمان شما در مقابل صدمه نور آفتاب مراقبت مي كند.

 

طبق تحقيقي كه در مجله مؤسسه ملي سرطان آمريكا منتشر شد، مصرف بيشتر گوجه فرنگي به مبارزه با سرطان پروستات كمك مي كند. اين گياه ريسك ابتلا به سرطان هاي ديگر مانند سرطان معده، ريه، گردن رحم، دهان، گلو، روده، مري و تخمدان را كاهش مي دهد. دليل آن هم اين است كه كالري شمار گوجه فرنگي سرشار از آنتي اكسيدان ليكوپن است. اگر مي خواهيد فوايد ضدسرطاني گوجه فرنگي برايتان بيشتر شود، آن را با روغن زيتون بپزيد.

 

مصرف مداوم كالري شمار گوجه فرنگي به تميز كردن پوست و زيبا به نظر رسيدن آن كمك مي كند. ليكوپن موجود در گوجه فرنگي كه آنتي اكسيداني قوي محسوب مي شود از پوست در مقابل صدمه آفتاب و كاهش حساسيت آن به اشعه فرابنفش كمك مي كند. زيرا اشعه فرابنفش يكي از دلايل اصلي ايجاد چين هاي ريز روي پوست است. از گوجه فرنگي براي درمان آكنه و جوش و به حداقل رساندن دريچه ها بزرگ پوست نيز مي توان كمك گرفت. پوره گوجه فرنگي را روي پوست تان بماليد تا درخشش آن برگردد.

 

ترميم منافذ پوست؛ آب كالري شمار گوجه فرنگي منافذ بزرگ پوستي را جمع مي كند. قبل از خواب آب گوجه فرنگي را به تمامي صورت بماليد و روز بعد شست وشو دهيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: كالري شمار،
موضوع: كالري شمار
[ ۲ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۲۷:۳۷ ] [ سلامت ] [ نظرات (0) ]
كالري شمار گوشت گاو گوشتي است كه از بدن گاو به دست مي آيد. معمولاً لذيذ ترين گوشت ها را از گاو نر به دست مي آورند كه البته اغلب، اين حيوان را به منظور توليد مثل نگهداري مي كنند.
 
زماني كه گاوها به دليل بالا رفتن سنشان ديگر توليد مثلشان زياد نيست، آنها را مي كشند و از گوشتشان استفاده مي نمايند. كالري شمار گوشت گاو هاي پير و همچنين گاوميش ها سفت و زبر است. به همين دليل اغلب، اين گوشت ها را براي مصارف گوشت چرخ كرده به كار مي برند.
 
كالري شمار گوشت گاو يكي از رايج ترين انواع گوشت است كه اغلب كشورهاي جهان در تهيه ي غذاهاي گوشتي خود بيشتر از اين نوع گوشت استفاده مي كنند. گوشت گاو جزء جدا نشدني برخي غذاها به حساب مي آيد. مثلاً در تهيه ي يكي از خوراك هاي معروف دنيا به نام همبرگر اغلب از گوشت چرخ شده ي گاو استفاده مي نمايند.
 
از كالري شمار گوشت گاو مي توان استيك، مغز ران يا راسته جدا نمود يا قسمت هاي مختلفي از آن را چرخ كرد. البته برخي از جگر سياه، زبان، سيرابي و شيردان و ديگر قسمت هاي بدن گاو هم مصارف خوراكي مي كنند.
 
استفاده از گوشت گاو در برخي مذاهب حرام است. از جمله در مذهب هندو كه چون گاو را حيوان مقدسي مي دانند، بنابراين از گوشت آن هم استفاده نمي كنند. البته بسياري از بودايي مذهب هاي ساكن آسياي شرقي هم با مصرف كالري شمار گوشت گاو مخالفند. البته استفاده از آن همچون مذهب هندو حرام نيست.
 
كشورهاي زلاندنو، استراليا، كانادا، مكزيك و ايالات متحده آمريكا بزرگترين توليد كنندگان گوشت در دنيا محسوب مي شوند. به علاوه توليد كالري شمار گوشت گاو در كشورهاي آرژانتين و اروگوئه تأثير مهمي بر اقتصاد اين دو كشور دارد.
 
معمولاً كالري شمار گوشت گاو  را بر اساس دو مورد درجه بندي مي كنند: ميزان چربي گوشت و سن حيوان. هر چه سن گاو كمتر بوده و همچنين ميزان چربي گوشت بيشتر باشد، گوشت مرغوب تر خواهد بود. معمولاً از گوشت هاي مرغوب تر كه آبدارتر و تردتر هستند، در هتل ها و رستوران ها استفاده مي كنند؛ در حالي كه گوشت هايي كه در درجه بندي در رديف هاي پايين تر قرار مي گيرند، بيشتر براي مصارف گوشت چرخ كرده به كار مي روند.
 
در كشورهاي بسياري از كالري شمار گوشت گاو  انواع كباب تهيه مي كنند. در ايران معمولاً كباب ها با گوشت چرخ كرده ي گاو يا گوسفند تهيه مي شوند. بر اساس تحقيقاتي كه موزه ي لندن انجام داد، به اين نتيجه رسيدند كه انگليسي ها از زماني كه ارتش امپراطوري رم، شهر لندن را تحت اشغال خود درآورده بود، كباب گوشت را تهيه مي كردند. البته اين غذا تا قرون وسطي زياد بين مردم رايج نبود و در قرن 18، تنها نوعي غذاي ملي انگلستان به حساب مي آمد. البته امروزه انگليسي ها نسبت به ديگر كشورهاي غربي، بيش از همه رو به گياه خواري آورده اند.
 
گوشت گوسفند توليد كننده خون صالح ، تقويت كننده بدن و چاق كننده مي باشد.
خوردن مداوم كالري شمار گوشت گاو  خالص و بدون استخوان آن كه با سركه و عسل پخته باشند فوق العاده مقوي بدن بوده و مانع غش و رفع خفقان مي شود.
 
گوشت گوسفند منبع غني از آهن است. مصرف تكه اي از اين گوشت مي تواند 20% از آهن مورد نياز روزانه بدن يك مرد و 12% آهن مورد نياز روزانه بدن يك زن را تأمين كند.گوشت گوسفند حاوي عناصر كميابي نظير مس،منگنز و سلنيم مي باشد.
 
نيمي از چربي موجود در گوشت گوسفند، اشباع نشده است به همين جهت براي سلامتي انسان مفيد بوده و به طور معمول مصرف اين نوع كالري شمار گوشت گاو در رژيم هاي غذائي سالم توصيه مي شود.با استفاده از روشهاي جديد قصابي و خرد كردن گوشتها، با جدا كردن چربيهاي اضافي، ميزان چربي موجود در كالري شمار گوشت گاو  نيز بسيار كمتر شده است. به عنوان مثال استيك ران گوسفند داراي 5% چربي مي باشد.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: كالري شمار،
موضوع: كالري شمار
[ ۱ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۵۶:۲۰ ] [ سلامت ] [ نظرات (0) ]
از مزاياي كالري شمار گوشت گوسفند مي‌توان به پر انرژي بودن آن اشاره كرد. كبد گوسفند از جمله قسمت‌هاي پر انرژي آن است. اين موضوع را مي‌توان در محتواي كالري نيز مشاهده كرد. هر ۱۰۰ گرم گوشت گوسفند حاوي ۲۰۶ كيلو كالري است. توجه داشته باشيد كه هر انسان بالغ به طور تقريبي به ۲۰۰۰ كالري نياز دارد. مصرف كالري مي‌تواند در فعاليت‌هاي روزانه، استقامت بالا و كاهش خستگي هنگام فعاليت بدني به كمكتان بيايد.
 
اين راز بسيار مهمي نيست، گوشت حيواناتي چون گاو و گوسفند داراي پروتئين بالايي هستند كه براي بدن بسيار مفيد است. هر ۱۰۰ گرم گوشت گوسفند داراي ۱۷.۱ گرم پروتئين است. اين مقدار پروتئين براي كساني كه مي‌خواهند بدن ماهيچه‌اي داشته باشند،  كالري شمار گوشت گوسفند بسيار به كار مي‌آيد. از مزاياي پروتئين در بدن مي‌توان به ايجاد و افزايش توده عضلاني، اتصال چربي، هضم غذا، ايجاد قدرت و انرژي در بدن اشاره كرد.
 
يكي ديگر از مزاياي كالري شمار گوشت گوسفند ، وجود كلسيم در آن است كه براي بدن بسيار لازم و مفيد است. وجود كلسيم در گوشت گوسفند به حفظ سلامت استخوان، تقويت استخوان‌ها، جلوگيري از اختلالات و ناهنجاري‌هاي استخواني كمك مي‌كند. مقدار كلسيم در هر ۱۰۰ گرم گوشت گوسفند ۱۰ ميلي‌گرم است.
 
گوشت گوسفند نيز داراي مقدار زيادي فسفر است. درست مثل كلسيم، محتواي فسفر در گوشت گوسفند، بسيار مفيد بوده و براي سلامتي، به خصوص سالم سازي استخوان و جلوگيري از پوكي استخوان كالري شمار گوشت گوسفند بسيار مفيد است. مقدار ۱.۹۱ ميلي گرم فسفر در هر ۱۰۰ گرم گوشت مي‌تواند نياز بدنتان به فسفر را تامين كند.
 
چه كسي مي‌گويد كه ويتامين در كالري شمار گوشت گوسفند وجود ندارد؟ ما بايد بدانيم كه گوشت گوسفند داراي مقدار قابل توجه‌اي از ويتامين B به خصوص ويتامين B۱ است. از ۱۰۰ گرم كالري شمار گوشت گوسفند كه مورد آزمايش قرار گرفته، ميزان ۰/۱۵ ويتامين B۱ كشف شده است. البته درست است كه اين ميزان مقدار خيلي كمي است. با اين حال ويتامين B۱ موجود در گوشت گوسفند بسيار مفيد است، اين ويتامين به فرايند اكسيداسيون، افزايش انرژي در بدن، حفظ انعطاف پذيري، بالا بردن استقامت بدن، همچنين از پوسته پوسته و خشك شدن پوست جلو گيري مي‌كند.
 
گوشت‌هاي قرمز به خصوص گوشت گوسفند حاوي سلنيوم هستند. سلنيوم موجود در كالري شمار گوشت گوسفند مي‌تواند به توليد آنتي اكسيدان‌هاي مفيد در بدن كمك كند. با وجود سلنيوم در گوشت گوسفند بدن مي‌توان به مبارزه با راديكال‌هاي آزاد بپردازد و همچنين بدن انسان را از خطر ابتلا به بيماري‌هاي خاص حفظ كند. با وجود سلنيوم در بدن پوستي بهتر و اندامي سالم تري خواهيم داشت.
 
كم خوني رابطه مستقيم با كمبود گلبول‌هاي قرمز خون دارد. وجود آهن در كالري شمار گوشت گوسفند مي تواند اين نقيصه را جبران كند. گوشت گوسفند و هر گوشت قرمز ديگري مي‌تواند كمبود گلبول‌هاي قرمز (هموگلوبين) خون را جبران كنند. ميزان آهن موجود در گوشت گوسفند خيلي بالاتر از سطح آهن، در تخم مرغ است.
 
با توجه به اين كه آهن مي‌تواند مشكلات ناشي از كم خوني را برطرف كند از نقايص مادرزادي نيز مي‌تواند جلوگيري كند. آهن موجود در گوشت گوسفند از بروز كم خوني در نوزادان و زنان باردار جلوگيري مي‌كند. بنابراين، رشد جنين به طور طبيعي و بدون مشكل ادامه مي‌يابد. براي اينكه جنين بتواند از مزاياي آهن موجود در كالري شمار گوشت گوسفند بهره‌مند شود، لازم است مادران باردار در سه ماه نخست بارداري به طور منظم زير نظر پزشك از اين ماده غذايي مغزي استفاده كنند. البته بدن جنين به ديگر مواد مغذي براي ادامه حيات نيز نيازمند است. كه توسط مادر به جنين منتقل مي‌شود.
 
 
معمولا زنان در هنگام قاعدگي احساس درد بسيار زيادي مي‌كنند. وجود درد در واقع منطقي است. با توجه به ميزان آهني كه در اين دوره از بدن دفع مي‌شود، درد بيشتري را مي‌تواند برايشان به همراه داشته باشد. زنان با مصرف گوشت گوسفند مي‌توانند آهن هدر رفته بدن خود را به خوبي جبران كنند.
 
از ديگر مزاياي مصرف گوشت گوسفند داشتن پوست سالم است. تكه‌هاي كالري شمار گوشت گوسفند  نه تنها داراي حاوي ويتامين B، كولين و سلنيوم است بلكه داراي ويتامين B۱۲ كه به حفظ سلامت پوست كمك مي‌كند، نيز هست. اين مواد در رفع خستگي و استحكام پوست به بدن كمك مي‌كنند.
 
تركيبات كالري شمار گوشت گوسفند حاوي امگا ۳ بالايي است. ويتامين B۱۲ و امگا۳ براي جلوگيري از ابتلا كودكان به بيماري اوتيسم بسيار مفيد است. يكي از مزاياي ارزش تغذيه‌اي گوشت گوسفند توسعه در سيستم عصب مركزي و مغز در كودكان است. اين در حالي است كه ويتامين B۱۲ براي آرامش ذهن، مقابله با استرس و افسردگي بسيار مفيد است.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: كالري شمار،
موضوع: كالري شمار
[ ۱ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۵۵:۵۸ ] [ سلامت ] [ نظرات (0) ]

كالري شمار گوشت مرغ منبع خيلي خوب پروتئين است و 120 گرم آن حدود 70 درصد نياز پروتئين بدن را برآورده مي ‏سازد.

همان‏ طور كه مي ‏دانيد بدن ما انسان ‏ها از پروتئين تشكيل شده است و پروتئين ها از واحدهاي ساختماني به نام اسيد آمينه. ما اسيد آمينه ‏هاي لازم براي ساخت پروتئين‏ هاي بد‏ن‏ مان را از منابع حيواني و گياهي آن دريافت مي‏ كنيم و با آنها، پروتئين‏ مورد نياز بدن ‏مان را بازسازي مي ‏كنيم.

 

افرادي كه مي ‏خواهند كه مقدار چربي غذاي ‏شان را كم كنند، مي ‏توانند از گوشت مرغ استفاده كنند. لخم ‏ترين قسمت گوشت مرغ، گوشت سينه‏ مي‏ باشد كه در مقايسه با ران، چربي اش نصف است.

كالري شمار گوشت مرغ در مقايسه با گوشت گاو، چربي اشباع كمتري دارد. با اين حال پوست مرغ داراي مقدار زيادي چربي اشباع است و به همين دليل قبل از پخت، بايد پوست آن را كاملا جدا كرد.

 

مطالعات نشان مي ‏دهد كه سالمندان، به مقدار كافي پروتئين مصرف نمي كنند. پروتئين براي پيشگيري از كاهش تراكم استخوان در سالمندان حائز اهميت است. البته دقت داشته باشيد كه دريافت رژيم هاي پُرپروتئين نيز پوكي استخوان را تشديد مي كند كالري شمار گوشت مرغ . بنابراين بايد در حد متعادل غذاهاي پروتئيني خورد.

 

كالري شمار گوشت مرغ منبع بسيار خوبي از ويتامين B3 (نياسين)است كه يك ويتامين ضد سرطان مي ‏باشد. DNA به ويتامين B3 نياز دارد و كمبود نياسين به اندازه ‏ي كمبود ساير ويتامين‏هاي گروه B در ارتباط مستقيم با بيماري هاي ژنتيكي مي ‏باشد.

مصرف 120 گرم گوشت مرغ حدود 72 درصد نياز بدن به اين ويتامين را برآورده مي ‏سازد.

كالري شمار گوشت مرغ همچنين يك منبع خوب سلنيوم مي‏ باشد. سلنيوم براي سلامتي انسان يك اهميت ويژه و اساسي دارد. سلنيوم يكي از اجزاي بسيار مهم واكنش‏هاي متابوليكي در بدن مي‏ باشد كه عبارتند از متابوليسم هورمون ‏هاي تيروئيدي ، سيستم دفاعي آنتي اكسيداني و سيستم ايمني. مطالعات گوناگون نشان داده است كه بين بروز سرطان ‏ها و دريافت سلنيوم يك ارتباط مهم وجود دارد. سلنيوم مانع سرطان مي ‏شود.

مصرف 120 گرم گوشت مرغ 40 درصد نياز روزانه ي بدن به سلنيوم كالري شمار گوشت مرغ  را بر طرف مي ‏سازد.

 

در مطالعات معتبري كه در مجلات مختلف پزشكي به چاپ رسيده است، آمده است كه دريافت منظم غذاهاي غني از ويتامين B3 (نياسين) مانند كالري شمار گوشت مرغ ، از بروز بيماري آلزايمر و ديگر بيماري‏هاي شناختي مرتبط با افزايش سن جلوگيري به عمل مي‏ آورد، طوري كه افرادي كه نياسين بيشتري از غذاي ‏شان دريافت مي ‏كردند (22 ميلي گرم در روز) در مقايسه با افرادي كه نياسين كمتري (13 ميلي در روز) دريافت مي ‏كردند حدود 70 درصد احتمال ابتلا و يا پيشرفت بيماري آلزايمر در آنان كمتر بود.

 

مرغ فقط منبع غني از ويتامين B3 نيست، بلكه منبع خوبي از ويتامين B6 نيز مي‏ باشد. اين تركيب خوب ويتاميني B ، مرغ را به عنوان يك غذاي مفيد براي تامين انرژي سوخت و ساز (متابوليسم) بدن معرفي مي‏ كند، زيرا اين دو ويتامين ‏در واكنش هاي سوخت و ساز بدن نقش دارند. كالري شمار گوشت مرغ اين ويتامين‏هاي گروه B براي توليد انرژي مهم هستند.

علاوه بر عملكرد نياسين در DNA، اين ويتامين براي تبديل پروتئين‏ ها، چربي‏ ها و كربوهيدرات‏ هاي بدن به انرژي، ضروري و لازم مي‏ باشد.

نياسين به كنترل قند خون كمك مي ‏كند و فعاليت هورمون انسولين را تنظيم مي ‏كند.

ويتامين B6 براي تجزيه و تركيب كربوهيدرات‏هاي بدن (قند و نشاسته) ضروري مي ‏باشد، مخصوصاً براي تجزيه گليكوژن (فرم ذخيره اي قندها در سلول‏ هاي ماهيچه ‏اي و كبد).

120 گرم كالري شمار گوشت مرغ حدود 32 درصد از نياز ما به ويتامين B6 را برطرف مي ‏سازد.

 

B6 علاوه بر شركت  كالري شمار گوشت مرغ در متابوليسم انرژي كه در قسمت بالا توضيح داده شد، در ساخت مولكول ‏هاي فعال زيادي نيز نقش دارد. وقتي سطح B6 سلول‏ ها كافي نباشد، توانايي گروه‏ هاي متيل نيز كاهش مي‏ يابد. يكي از نتايج فقدان گروه متيل اين است كه مولكول ‏هايي كه بايد به طور طبيعي به مولكول ‏هاي ديگري تبديل شوند، نه تنها تغيير نمي ‏كنند، بلكه روي هم انباشته مي‏ شوند. يكي از اين مولكول‏ها هموسيستئين است كه اگر سطح آن در رگ‏ هاي خوني افزايش ‏يابد، كالري شمار گوشت مرغ موجب آسيب به ديواره ‏ي رگ‏ ها مي ‏شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: كالري شمار،
موضوع: كالري شمار
[ ۱ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۵۵:۲۹ ] [ سلامت ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 41
دیروز : 21
افراد آنلاین : 1
همه : 13473
چت باکس
موضوعات وب
امکانات وب

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم