سلامت
سلامت

اين گروه خوني ab شايد بيش از هزار سال نيست كه پيدا شده است و فقط ۲ الي ۵ درصد از جمعيت كل جهان داراي اين گروه خوني مي باشند. 

گروه خوني AB با طبع صفرا در طب سنتي مطابقت دارد و معادل عنصر آتش مي باشد. شناخت آنها كمي دشوار است، زيرا خصوصيات اخلاقي آنها تلفيقي از ساير گروههاي خوني است. 

به اين گروه، گروه دريافت كننده عمومي هم مي گويند، زيرا مي تواند از هر 3 گروه خوني خون دريافت كند، اما فقط مي تواند به گروه خوني خود خون اهدا كند. بدن دارندگان گروه خوني AB با جهان مدرن بسيار سازگار است. از خواص اين گروه همراه شدن خواص گروه خوني A و گروه خوني B با هم است. 

 

از آنجايي كه اين گروه خوني جنبه هايي از گروه خوني A و گروه خوني B را دارد، داراي حساسيتهاي گروه خوني A و تواناييهاي سازماني گروه خوني B هستند. 

افراد با گروه خوني AB داراي خلق و خوي ضد و نقيضي بوده و به راحتي نمي توان آنها را شناخت. آنها مخلوطي از تضادها هستند، خجالتي در مقابل بعضي ها، بي باك و گستاخ با بعضي ديگر، برونگرا و درونگرا، گاهي بسيار آرام و خونسرد به نظر مي رسند. متكلف و ظاهرنما، اما در عين حال مرموز و غيرقابل پيش بيني هستند. در پيدا كردن مشكلات و دور زدن آنها توانا هستند. به آساني خسته مي شوند. آنها مي توانند اجتماعي و مطمئن يا خجالتي و كمرو باشند. در فعاليتهاي اجتماعي مي توانند هماهنگ ظاهر شوند. علاقه مند به ايجاد رابطه نيستند و تلاش چنداني هم براي اين كار نمي كنند. 

 

اين گروه كم جمعيت را مي توانيم فرهيخته ترين گروه جمعيتي بدانيم. آنها عاشق علم هستند و افراد منطقي، حساس و آرام به حساب مي آيند. اين افراد بسيار خونسرد و خويشتندار هستند. اما مراقب باشيد كه از اين خصوصيت شان سوء استفاده نكنيد و بار زيادي را روي دوششان نيندازيد. افراد داراي گروه خوني AB مي توانند آشوبهايي را آرام كنند. آنها مي توانند ديگران را با روحيه طنزي كه دارند نقد كنند و با قهقهه هايشان جمعيت را سرحال بياورند. اين افراد داراي خلاقيت هستند و مغز خوبي براي تجارت و كنار آمدن و سازگاري با مردم دارند. آنها تاجران خوبي هستند. 

 

رومانتيك و احساساتي بوده و به شدت فعالند. در تجزيه و تحليل مسائل بسيار ماهرند. در نقد موضوعات مختلف بسيار منصف اند. درموقع لزوم نمي توانند سريع تصميم بگيرند. براي سخت كار كردن و صبور بودن بايد تلاش كنند. اين افراد به آساني كسي را نمي بخشند، گاهي خشمگين مي شوند و اغماض را دوست ندارند. آنها درباره ي گذشته بسيار حساسند. حالات روحي آنها خيلي سريع تغير مي كند. خونسردند، اما در برخورد با مسائل غيرمنتظره خيلي زود نگران مي شوند. مي توانند در آنِ واحد چند كار را با هم انجام دهند و به كارهاي هنري بسيار علاقه دارند. چندان مسؤوليت پذير نيستند و مسؤوليتهاي زياد از حد براي آنان ايجاد مشكل مي كند. 

 

افرادي محافظه كارند، از قدرت فهم بالايي برخوردارند. خودراي و مستقل، علاقمند به مطالعه و ورزش و كم حرف هستند. به معنويات علاقه دارند. گرچه صاحبان گروه خوني A افرادي وقت شناس هستند، اما گروه خوني ab ها نيز در رتبه دوم وقت شناسي قرار دارند. 

فرد با گروه خوني AB در صورتي كه پشتكار داشته باشد، مي تواند خيلي زود پيشرفت كند. آنها از نظر فكري پيشرو هستند. تعادل در فعاليتهايشان به آنها در رسيدن به قدرت واقعي كمك مي كند. افرادي منطقي، حسابگر، امين و روراست هستند. قابل اعتماد بوده و تمايل زيادي به محبوب بودن دارند. اين افراد هنرمندان خوبي هستند. همچنين آنها حسابدارهاي خوبي مي شوند و به اين رشته بيشتر از ساير مشاغل علاقه دارند. چنين افرادي براي مديريت، قضاوت، نمايندگي، كارمندي و كارفرمايي هردو مناسب هستند. بسياري از آنها نيز ويژگيهاي لازم براي معلم بودن و تدريس را دارند. 

 

اگر با فردي از اين گروه خوني روبرو هستيد، بايد بدانيد كه نه به گذشته فكر مي كند و نه به آينده دور. براي او حال و آينده نزديك در اولويت قرار دارد و با تمام وجود در زمان زندگي مي كند. شناختن فردي از اين گروه خوني آسان نيست، زيرا او نه فردي خودماني است و نه محافظه كار بودنش مي گذارد كه از حال و هوايش سر در بياوريد. 

گاهي داشتن گروه خوني AB مشكل است. افراد با اين گروه خوني علاقه اي ندارند در چارچوبهاي ديگران قرار بگيرند. اگر احساس محدوديت زياد از حد كنند، چارچوبها و محدوديتها را زير پا گذاشته و به روش خود عمل مي كنند. 

 

افراد اين گروه به خاطر حسن نيت فراوان و خوش قلبي، هميشه خير مردم را مي خواهند و همه را به صلح و آرامش دعوت مي كنند. بسياري از درمانگرها و كساني كه روي انرژي درماني كار مي كنند، داراي اين گروه خوني هستند. 

در افراد اين گروه خوني عشق به معناي واقعي وجود دارد. آنها افرادي مهربان، خوش خلق و آرام هستند. ميل به نصيحت كردن و راهنمايي مردم در آنان زياد است و بسياري از آنها هر كاري از دستشان بر مي آيد، براي كمك به ديگران انجام مي دهند. 

كولي ها اصلي ترين صاحبان اين گروه خوني هستند و حساسيت شگفت انگيز روحي شان هم مي تواند نشانه اي براي عضويتشان در اين گروه باشد. اما در ميان AB ها، سرگروههاي مذهبي را هم مشاهده مي كنيم. براي مثال بودا، سن فرانسيس و مهاتما گاندي همگي از اعضاي اين گروه خوني بوده اند و آرامش فوق العاده شان هم گوياي تعلقشان به اين گروه است. مي گويند كه حضرت مسيح نيز داراي گروه خوني ab بوده است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: گروه خوني، سلامت،
موضوع: سلامت
[ ۲۹ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۵۰:۲۰ ] [ سلامت ] [ نظرات (0) ]
اين گروه خوني در زماني تكامل يافت كه انسانها بيشتر سفر مي كردند و حاصل مهاجرت انسانها به مناطق شمالي و سردسير و سخت تر از نظر زندگي بوده است. 
گروه خوني B با طبع بلغم در طب سنتي مطابقت دارد و معادل عنصر آب مي باشد. انعطاف پذير و سازشكار هستند و حساسيت كمي دارند. 
هيچ گروه خوني ديگري به اندازه B مظهر ميانه روي نيست. اگر گروه خوني شما B است، بايد بدانيد كه به طور كلي طبعي قويتر و سالم تر داريد و بسيار واقع بين و عملگرا هستيد. 
 
گروه خوني O و گروه خوني A ظاهرا در دو جهت مخالف قرار دارند، در حاليكه گروه خوني B با هيچكدام از اين گروهها مخالفتي نداشته و در برابر برخورد با حوادث مي تواند بلافاصله تغيير وضع داده و خود را با شرايط زمان و مكان هم آهنگ كند. اين سخن به آن معنا نيست كه در فكر خود پابرجا نيستند، بلكه منظور آن است كه مي توانند با هر تغييري هماهنگ شده و خود را از برخورد با مشكلات در امان نگه دارند. اين افراد در بعضي از خواص و ويژگيها شبيه گروه خوني O مي باشند، ولي در شرايط خاص قادرند راه خود را جدا و مستقل از اين شباهت كنند و براي خود مسير ديگري انتخاب كنند. به بيان ديگر اين افراد با تكامل تدريجي اين توان را يافته اند كه قادرند بهترين راه را براي خويش انتخاب كنند. 
 
افرادي با گروه خوني B ، مستقل هستند و تمايل به حفظ تعادل دارند. آنها مانند افراد با گروه خوني A متفكرند و مانند افراد گروه خوني گروه خوني O جاه طلبند. آنها همدل هستند و به راحتي نقطه نظرات ديگران را درك مي كنند. با اين حال اغلب در به چالش كشيدن يا مقابله با ديگران مرددند. آنان مانند آفتاب پرست انعطاف پذيرند و مي توانند دوستان خوبي باشند. 
جمعيت دارندگان اين گروه خوني زياد نيست، اما مي توانيم آنها را در دسته جالب ترين آدم هاي روي زمين جا دهيم. 
 
اين افراد گروه خوني b+ به شدت رك و صريح الهجه هستند و دوست دارند زود سر اصل مطلب بروند. آنها كار زيادي با ساختارهاي پيچيده اجتماعي ندارند و زياد هم در قيد و بند آداب و تشريفات نيستند. به قوانين اهميت زيادي نمي دهند و گر چه اين ويژگي يكي از خصوصيات منفي آنهاست، اما باعث مي شود اين افراد در خلاقيت و نوآوري و پديد آوردن راهها و رسمهاي تازه، هميشه در صف اول باشند. آنها از بيان ايده هاي جديد نمي هراسند. بي قيد و بند هستند  و  گروه خوني افرادي انعطاف پذير و سازشكار به شمار مي روند. اين افراد تيزهوش هستند، اما هرگز نمي توانيد آنها را كنترل و وادارشان كنيد كه منظم شوند. آنها به راحتي از ديگران دستور نمي گيرند و علاقه مند به داشتن راه مخصوص به خود هستند. معمولا جزو بهترين افراد تيم مي شوند. خود كفا، خلاق و مبتكر بوده، اغلب كارها را با روش هاي خودشان انجام مي دهند و بين كار و تفريح نمي توانند مرزي قائل شوند. اين افراد تمايل زيادي به يك شغل مادام العمر ندارند و در اوج تكبر، آسان گير هستند. 
 
افرادي هدف گرا با ذهن قوي، پرانرژي و جدي در راه رسيدن به هدف هستند. پشتكار زيادي دارند و از انجام كاري به مدت طولاني خسته و دلزده نمي شوند. آنها كاري را شروع مي كنند و آن را ادامه مي دهند، تا زماني كه تكميل شود، ضمن اين كه آن را به خوبي تكميل مي كنند. افرادي تكرو و مستقل هستند و راه خود را در زندگي پيدا مي كنند. آنها به مسائل علمي و اكتشافات علاقه فراواني دارند. رازدار خوبي نيستند و گروه خوني b+ نمي شود اسرار و كارهاي محرمانه را با آنها در ميان گذاشت. اين افراد شايسته روزنامه نگاري و نويسندگي، هنر و كارهاي فكري هستند و مي توانند مجري يك برنامه تلويزيوني، يك بازيكن گلف يا آرايشگر خوبي باشند. 
 
گروه خوني b+ آشپزهاي خارق العاده اي هستند و به شكم شان بيش از حد اهميت مي دهند. آنها علاقه اي به زرق و برق ندارند و زندگي را راحت تر از ديگران مي بينند و از كارهاي رقابتي خوششان نمي آيد. از مورد انتقاد قرار گرفتن ترسي ندارند. فراموش كار هستند و به راحتي مي توانند خاطرات گذشته را فراموش كنند. چنين افرادي مي توانند به راحتي و با سخنانشان شما را شيفته خود كرده و به گروه خوني b+ يك عشق ماجراجويانه دعوت تان كنند. اما يادتان نرود كه آنها مي توانند به راحتي بي وفايي كنند، گاهي هم افرادي تنبل و حتي دمدمي مزاج مي شوند. 
 
افرادي خوش بين، فعال، مهربان، پرسروصدا و در عين حال خودپسند و خودبين هستند. شخصيتهايي ماجراجو و دلير دارند. موجوداتي اجتماعي و علاقه مند به مهمان داري هستند. علاقه به حفظ روابط هستند و خودشان در اين زمينه تلاش مي كنند. 
افراد گروه خوني b+ داراي تعادل چشمگير و هماهنگي اعمال بدن هستند و بين جسم و روح آنان هماهنگي خاصي وجود دارد. آنها صلح طلبند و داراي ثبات رواني مناسب هستند. از خواص گروه خوني B داشتن زندگي منظم و آرام است. كساني كه گروه خوني B دارند، بشاش و خوشرو، اما با رفتارهايي نامتعارف هستند كه به فردگرايي و خودخواهي تمايل دارند. 
 
جالب است بدانيد ۳۰ تا ۴۰ درصد ميليونرها و ثروتمندان جهان و بسياري از مديران و اشخاص در سطوح بالا داراي گروه خوني B هستند. 
اعضاي اين گروه خوني، سهم زيادي در ميان ورزشهايي دارند كه نياز به تمركز زياد دارد. آنها در جنگ هم مي توانند فرماند هاني خلاق باشند و كساني مثل ناپلئون بناپارت، مارشال رومل و ژوليوس سزار همگي از صاحبان اين گروه خوني بوده اند.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: گروه خوني، سلامت،
موضوع: سلامت
[ ۲۹ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۴۹:۵۵ ] [ سلامت ] [ نظرات (0) ]

افرادي كه گروه خوني  A دارند

افرادي كه به نظريه شباهت اخلاقي افراد با گروه هاي خوني يكسان اعتقاد دارند، مي گويند اگر گروه خوني فردي A باشد، او فردي مشكل پسند و منظم است. اين افراد عاشق هماهنگي و موقعيت هاي شفاف هستند و بيشتر از صاحبان هر گروه خوني ديگري از قانون پيروي مي كنند. چنين فردي مدام به فكر سروسامان دادن اوضاع است و حتي لباس پوشيدن او هم هميشه مرتب به نظر مي رسد.

 

محققان مي گويند صاحبان گروه خوني A دلسوزترين آدم هاي جهان هستند اما در عين حال، افرادي كمال گرا بوده و دوست دارند هميشه در شرايط از پيش تعيين شده و منظم قرار گيرند. بررسي ها روي گروه خوني افراد نشان داده كه كارهاي مرتبط با قانون مثل وكالت و پليس بودن، از هر كاري براي آنها مناسب تر است زيرا اين افراد به جزييات اهميت فوق العاده اي مي دهند و از بايگاني و نگهداري اسناد هم لذت مي برند.

 

متعلقان به اين گروه خوني، به شدت فداكار هستند و مي توانيم آنها را به عنوان صادق ترين افراد جهان معرفي كنيم. آنها تودار هستند و كمي سخت تر از ديگران با جمع خودماني مي شوند. اعضاي اين گروه خوني گرچه رهبراني باهوش و مقتدر هستند اما اشتباهات زيادي را هم مرتكب مي شوند.

    

افرادي كه گروه خوني B دارند

بر اساس آمار ها افرادي كه دارندگان اين گروه خوني هستند گروه زيادي نيستند اما بر اساس اين تئوري مي توانيم آنها را در دسته جالب ترين آدم هاي روي زمين جا دهيم. گرچه افراد بين گروه خوني را هر كسي نمي تواند تحمل كند اما آنها خصوصيات جالبي دارند كه در اوج پيچيده بودن شان، آنها را زيبا تر جلوه مي دهد. اين افراد به شدت رك هستند. آنها به ساختارهاي پيچيده اجتماعي كاري ندارند و در قيد و بند آداب و تشريفات نيستند.

 

به قوانين اهميت زيادي نمي دهند و گرچه اين ويژگي يكي از خصوصيات منفي آنهاست اما باعث مي شود كه اين افراد در هنر و نوآوري و پديد آوردن راه و رسم هاي تازه، هميشه در صف اول باشند. اين گروه افرادي گروه خوني انعطاف پذير به شمار مي روند. پيچيدگي هاي آنها، چيزي از توانايي خارق العاده شان در تجسس كم نمي كند و اين موضوع به خلاقيت شان مي افزايد.

 

اين افراد تيزهوش هستند اما نمي توانيد آنها را كنترل و وادارشان كنيد كه منظم شوند. اين افراد تمايل زيادي به يك شغل مادام العمر ندارند. مي گويند افراد گروه خوني B آشپزهاي خارق العاده اي هستند و به سليقه غذايي خود بيش از حد اهميت مي دهند. نكته عجيب اينجاست كه تحقيقات نشان داده اعضاي اين گروه خوني ، سهم زيادي در ميان ورزش هايي كه نياز به تمركز زياد دارد، دارند.

    

افرادي كه گروه خوني AB دارند

بر اساس آمارها اين گروه از همه گروه هاي ديگر كم شمارتر هستند اما اين گروه كم جمعيت را مي توان گروه خاص و شايد فرهيخته ترين گروه دانست. آنها عاشق علم هستند و افراد منطقي، حساس و آرام به حساب مي آيند.

 

اين افراد بسيار خونسرد و خويشتندار هستند اما مراقب باشيد كه از اين خصوصيت شان سوءاستفاده نكنيد و بار زيادي را روي دوش شان نيندازيد. افراد داراي گروه AB، مي توانند آشوب هايي كه به پا مي كنيد را آرام كنند. آنها مي توانند ديگران را با روحيه طنزي كه دارند نقد كنند و با قهقهه هايشان جمعيت را سرحال بياورند. آنها تاجران خوبي هستند و با پشتكارشان، خيلي زود پيشرفت مي كنند.

 

آنها حسابدارهاي خوبي مي شوند و به اين رشته بيشتر از ساير مشاغل علاقه دارند. صاحبان گروه خوني AB افرادي وقت شناس هستند كه نه به گذشته فكر مي كنند و نه به آينده دور؛ براي او حال و آينده نزديك در اولويت قرار دارد و با تمام وجود در زمان زندگي مي كند.

    

افراد با گروه خونيO

بر اساس تئوري ها افراد اين گروه چه در رشته هاي ورزشي وارد شوند و چه در كسب و كار شان، هميشه در خط مقدم هستند چراكه افرادي هستند كه عاشق رقابت هستند و مي توانند در هر گروهي، مثل يك رهبر خوب و مقتدر عمل كنند.

 

آنها افرادي هدفمند هستند و خوب مي دانند كه براي چه چيزي تلاش مي كنند البته ريسك پذير بودن شان هم در اين مسير همراهي شان مي كند و چون درك خوبي از سلسله مراتب اجتماعي دارند و بعد از مدتي حضور در يك موقعيت، مي توانند نظر مثبت ديگران را به خود جلب كنند. افراد صاحب اين گروه خوني، خوشبين و وفادارند و به نظر مي رسد كه ميانه اي هم با عصبانيت ندارند.

 

البته نبايد فراموش كرد كه اين افراد در اغلب موارد بي نهايت حسود هستند و مديريت بحران خوبي هم ندارند و به جاي آن ترجيح مي دهند از موقعيت هاي آشفته فرار كنند. درست است كه آنها عاشق قدرت هستند اما همين ويژگي مي تواند از اعضاي اين گروه خوني ، افرادي طماع بسازد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: گروه خوني، سلامت،
موضوع: سلامت
[ ۲۸ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۴۴:۰۱ ] [ سلامت ] [ نظرات (0) ]

خون از سلولهاي خوني ومايعي به نام پلاسما تشكيل شده است. نوع گروه خوني توسط شناساگرهاي خاصي كه بر سطح سلول هاي خوني وجود دارد مشخص مي گردد. اين شناساگرها كه آنتي ژن ناميده مي شوند، به سيستم ايمني بدن كمك مي كنند تا گلبول هاي قرمز خودي را تشخيص دهد. 4 نوع گروه خوني اصلي وجود دارد كه عبارتند از: A/B/AB/O.

 

اين گروه خوني توسط آنتي ژن هايي كه درسطح سلولهاي خوني وآنتي بادي هايي كه در پلاسماي خوني وجود دارند مديريت مي شوند. آنتي بادي ها كه ايمنوگلوبولين نيز ناميده مي شوند پروتئين هايي هستند كه در برابر عوامل خارجي ترشح مي شوند. آنتي بادي ها به آنتي ژن هاي خاصي كه باعث تخريب سيستم ايمني بدن مي شوند متصل مي گردند.

 

برخلاف بقيه شاخص هاي بدن كه توسط 2 الل يا فرم ژنتيكي تعيين مي گردد صفت گروه خوني توسط 3 الل كنترل مي شود. (A, B, O) اين الل هاي چندگانه 6 نوع ژنوتيپ (ژن هايي كه باعث توارث الل ها مي گردد) و4 نوع فنوتيپ (بيان كننده صفت هاي فيزيكي) بروز مي دهند.

 

الل هاي A و B نسبت به O  غالب اند. زماني كه هردو الل به ارث رسيده الل O باشد ژنوتيپ هموزيگوت مغلوب و گروه خوني O است. وقتي كه يكي از الل هاي به ارث رسيده A  وديگري B باشد ژنوتيپ هتروزيگوس و گروخوني AB است.

 

گروه خوني A:

ژنوتيپ AA يا AO دارند. آنتي ژن هاي سطح سلول هاي خوني A وآنتي بادي هاي پلاسما B مي باشد.

 

گروه خوني B:

ژنوتيپ BB يا BO دارند. گروه خوني  آنتي ژن سطح سلول هاي خوني B و آنتي بادي هاي پلاسما A است.

 

گروه خوني AB:

ژنوتيپ AB است. آنتي ژن هاي سطح سلولهاي خوني A وB است وهيچ گونه آنتي بادي درپلاسما وجود ندارد.

 

گروه خوني O:

ژنوتيپ OO است. هيچ آنتي ژن A يا B درسطح سلول هاي خوني وجود ندارد و آنتي بادي هاي A و B در پلاسما دارند.

اين واقعيت وجود دارد كه افرادي كه گروه خوني خاصي دارند در برابر ساير گروه هاي خوني آنتي بادي توليد مي كنند بنابراين گروه خوني افراد براي انتقال بايد سازگار باشد.

افرادي كه گروه خونيAB  دارند به دليل اينكه در پلاسماي خود هيچ آنتي باديA  ياB  ندارند مي توانند از افرادي با گروه هاي خوني A, B, AB يا O خون دريافت كنند.

 

فاكتور Rh:

علاوه بر آنتي ژن هاي گروه  ABO، يكي ديگر از آنتي ژن گروه خوني واقع در سطوح سلول هاي قرمز خون فاكتور رزوس يا Rh است. اين فاكتور ممكن است در سطح گلبول هاي قرمز وجود داشته باشد. درصورت وجود اين فاكتور گروه خوني مثبت و درغير اين صورت منفي است. افرادي كه Rh مثبت اند مي توانند از Rh+  و Rh- خون دريافت كنند. افرادي كه Rh منفي اند تنها مي توانند از Rh- خون دريافت كنند.

 

تركيب گروه هاي خوني عامل ABO و Rh، در مجموع هشت نوع گروه خوني به وجود مي آورد.

 

A+, A-, B+, B-, AB+, AB-, O+, O-

افرادي كه AB + مي باشد دريافت كنندگان جهاني ناميده مي شود زيرا آنها مي توانند هر نوع خون دريافت كنند. افرادي كه O- هستند اهدا كنندگان جهاني ناميده مي شود زيرا آنها مي توانند خون به افراد با هر نوع گروه خوني اهدا كنند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: گروه خوني، سلامت،
موضوع: سلامت
[ ۲۸ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۴۳:۲۸ ] [ سلامت ] [ نظرات (0) ]

به طور خلاصه گروه خوني براي ازدواج يك روش براي تقسيم بندي خون افراد است. اين تقسيم بندي بر اساس وجود يا عدم وجود پادگن (آنتي ژن) هاي موروثي خواصي روي سطح گلبول هاي قرمز انجام مي شود. براساس مهمترين اين تقسيمات، خون همه انسانها به چهار دسته A,B,AB و Oو بر اساس يك تقسيم بندي ديگر به گروه هاي مثبت و منفي تقسيم مي شود.

مثلا كسي كه آنتي ژن A را بروي گلبولهاي قرمز خود بروز مي دهد، گروه خونش A است و يا فردي كه هردو پادگن A و B را دارد گروه خونش AB و فردي كه هيچكدام از اين آنتي ژن ها را ندارد خون او از گروه O است.

 

ارتباط بين گروه خوني افراد و ازدواج چيست؟

 

بعد از طي گروه خوني براي ازدواج مراحل خواستگاري و بله برون، هنگامي كه براي جاري شدن خطبه عقد به دفاتر ثبت ازدواج مراجعه مي كنيد، يك معرفي نامه عكس دار به شما داده مي شود تا به مراكز آزمايش خون جهت انجام آزمايشات قبل از ازدواج مراجعه كنيد. اما اين آزمايشات هيچ ارتباطي به گروه خوني شما ندارد. چراكه گروه هاي خوني هيچ مانعي براي وصلت افراد ايجاد نمي كنند و افراد با هر گروه خوني كه داشته باشند مي توانند با يكديگر عروسي كنند. مگر اينكه پاي عوامل ديگري مثل خطر ابتلاي جنين به تالاسمي و يابيماري هاي ژنتيكي در ميان باشد. براي پيشگيري تالاسمي، زوجين مي بايست پيش از عقد آزمايش گروه خوني براي ازدواج خون انجام دهند. اما براي پيشگيري از بيماري هاي ژنتيكي در جنين، توصيه مي شود كه تمام افراد قبل از ازدواج نسبت به انجام آزمايشات ژنتيك اقدام كنند.

 

آزمايشات قبل از عقد نه ربطي به گروه خون افراد دارند و نه شامل آزمايش ژنتيك مي شوند. اما در برخي از موارد و براي بعضي از زوجين در همان مراكز انجام آزمايشات پيش از عقد، متخصصان به گروه خوني براي ازدواج عروس و داماد توصيه مي كنند كه با توجه به شرايطي كه دارند نسبت به انجام مشاوره ژنتيكي اقدام كنند. اين موارد عبارتند از:

 

زوج هايي كه باهم نسبت فاميلي دارند. اين شامل هر نسبتي مي شود. ( هر گونه ازدواج فاميلي )

زوج جواني كه يكي از آنها دچار اختلالات ژنتيكي است.

زوج جواني كه يكي از اعضاي درجه يك فاميل آنها دچار اختلالات ژنتيكي است.

خانم هايي كه قصد ازدواج دارند و سن آنها كمتر از ۱۸ سال يا بيشتر از ۳۳ است.

زوج جواني كه در مراكز حساس و پرخطر فعاليت مي كنند و با مواد شيميايي و يا گروه خوني براي ازدواج هسته اي سر و كار دارند.

 

بنابراين آنچه كه در گروه خوني براي ازدواج افراد مي تواند مشكل ساز باشد، يكسان بودن گروه خوني نيست بلكه ارتباط خوني ( مثلا در ازدواج فاميلي ) است كه مي تواند باعث مشكلات ژنتيكي شود.

به جز احتمال بروز بيماري هاي ژنتيكي و همچنين تالاسمي، خوشبختانه ساير اختلالاتي كه ممكن است در جنين ايجاد شود، در همان دوران بارداري قابل تشخيص و پيشگيري است. بنابراين لازم نيست در زمان عروسي نگران آنها باشيد.

 

گروه خوني براي ازدواج به هم نخورده است، يعني چه؟

 

گفتيم كه گروه خوني هيچ ربطي به ازدواج ندارد. اما ممكن است براي شما هم اين سوال پيش آمده باشد كه منظور از اينكه مي گويند “گروه خون عروس و داماد به هم نخورده” چيست؟ بايد گفت اين اصطلاح، اشاره به برخي نتايج كه در آزمايشات قبل از عقد مشخص شود، دارد. وقتي يكي از طرفين در سوابق خود و يا اقوام خود يكي از بيماري هايي كه از طريق ژن منتقل مي شود ( مثل تالاسمي ) وجود داشته باشد با انجام گروه خوني براي ازدواج بررسي مي كنند كه چقدر احتمال ابتلاي فرزند آنها به آن بيماري ها وجود دارد. چنانچه اين احتمال بالا باشد به آنها توصيه مي شود كه عقد نكنند و به آنها درباره عواقب بچه دار شدنشان هشدار مي دهند.

 

علاوه براين كساني كه داراي تالاسمي مينور هستند چنانچه با فرد ديگري كه او هم مبتلا به تالاسمي مينور است عروسي كنند ۲۵ درصد احتمال دارد كه فرزندان آنها مبتلا به تالاسمي ماژور بشود. تالاسمي مينور داراي هيچ علامت خاصي نيست و نياز به درمان ندارد. فرد مبتلا به تالاسمي مينور نيز از نظر ظاهري كاملا سالم است و وصلت او با افراد سالم هيچ عواقبي ندارد. اما تالاسمي ماژور يك بيماري حاد است و نياز به درمان دارد و مشكلات و هزينه هاي زيادي را به دنبال خواهد داشت. لذا چنانچه در آزمايش خون قبل از عقد معلوم شود كه هردو طرف تالاسمي مينور دارند، آزمايشات تكميلي ديگر به همراه مشاوره ژنتيكي  گروه خوني براي ازدواج براي آنها انجام خواهد شد و به آنها در باره عواقب بچه دار شدنشان هشدار داده مي شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: گروه خوني، سلامت،
موضوع: كالري شمار
[ ۲۷ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۵۱:۰۷ ] [ سلامت ] [ نظرات (0) ]

 بهترين نوع كالري شمار شكوفه ذرت ، بخارپز آن است. شكوفه ذرت هاي كبابي يا همان بلال معمولي نسبت به شكوفه ذرت مكزيكي بسيار سالم‌تر است. البته بلال موقع كباب شدن نبايد بسوزد زيرا سوختن هر ماده غذايي احتمال سرطان‌زايي آن را افزايش مي‌دهد. اين را هم بدانيد كه اگر شكوفه ذرت بعد از كباب شدن در آب نمك قرار داده شود كمي از خاصيت خود را از دست مي‌دهد.

 

كالري شمار شكوفه ذرت به خودي خود ماده غذاي بسيار مفيدي است اما نحوه طبخ و تهيه آن در سلامتش بسيار تاثيرگذار است. براي مثال اضافه كردن نمك و كره از ارزش غذايي آن مي‌كاهد و مي‌تواند زمينه‌ساز چاقي و بيماري‌هاي متابوليكي شود. ميان‌وعده‌هايي مانند شكوفه ذرت بوداده يا پاپ كورن مي‌توانند به اندازه سبزيجات و ميوه‌‌ها آنتي‌اكسيدان‌هاي لازم را به بدن برسانند. آنتي‌اكسيدان‌ها مي‌توانند از بيماري‌هاي مختلف قلبي، سرطان‌ها و بيماري‌هاي متابوليكي مانند ديابت جلوگيري كنند. درواقع پلي‌فنل موجود در آنها راديكال‌هاي آزاد را از بين مي‌برد و با كالري شمار شكوفه ذرت بيماري‌ها مبارزه مي‌كند.

 

طبخ شكوفه ذرت باعث آزاد شدن مواد مغذي و مفيد آن شامل كاروتنوئيدها (نسخه گياهي ويتامين A)مي‌شود كه اين مواد تاثير به سزايي در كاهش خطر ابتلا به بيماري‌هاي قلبي و سرطان دارند. كالري شمار شكوفه ذرت پخته حتي پس از كاهش ذخيره ويتامين C خود،‌ خاصيت آنتي اكسيداني‌اش را حفظ مي‌كند. در واقع پختن شكوفه ذرت باعث مي‌شود كه خاصيت آنتي اكسيداني آن تا ۵۳ درصد افزايش پيدا كند.

علاوه بر آنتي اكسيدانها،‌ اين ماده غذايي مهم پس از طبخ تركيبي موسوم به اسيد فروليك آزاد مي‌كند كه خواص فوق العاده‌اي دارد. اين خواص در شكوفه ذرت شيرين به مراتب بيشتر است. همچنين بتاكاروتن‌هاي موجود در شكوفه ذرت تاثير فوق العاده‌اي در پيشگيري از واكنش‌هاي اكسيديته در بدن دارد و  كالري شمار شكوفه ذرت در نتيجه از بروز سرطان‌ها جلوگيري مي‌كند.

 

شكوفه ذرت كه به فارسي بلال نيز ناميده مي شود، گياهي است يك ساله و يك پايه داراي ساقه اي راست كه ارتفاع آن تا چهار متر مي رسد. شكوفه ذرت گياه بومي آمريكاي مركزي و مكزيك است و از آنجا به نقاط ديگر دنيا راه يافته است . برگ هاي كالري شمار شكوفه ذرت متناوب و دراز مي باشد . گل هاي نر شكوفه ذرت بصورت خوشه اي بوده كه مركب از سنبل هاي قرمز روشن مي باشد . گل هاي ماده آن از 2 تا 4 گل تشكيل شده كه در كنار برگ هاي شكوفه ذرت قرار دارد .

 

غشايي كه روي بلال را مي پوشاند، سبز رنگ مي باشد . دانه هاي كروي شكل شكوفه ذرت در اطراف محور مركزي بلال قرار گرفته اند . اين دانه ها به رنگ زرد يا قهوه اي مي باشند .

كالري شمار شكوفه ذرت داراي ارزش غذايي فراواني است، ولي بعلت نداشتن گلوتن ( ماده چسب مانند گندم ) قابليت تهيه نان را ندارد . بنابراين براي تهيه نان شكوفه ذرت ، آرد آن را با آرد ساير غلات مخلوط مي كنند .

شكوفه ذرت از نظر طب قديم ايران سرد و خشك است .

 

بهترين نوع كالري شمار شكوفه ذرت ، بخارپز آن است. شكوفه ذرت‌ هاي كبابي يا همان بلال معمولي نسبت به شكوفه ذرت مكزيكي بسيار سالم‌تر است. البته بلال موقع كباب شدن نبايد بسوزد زيرا سوختن هر ماده غذايي احتمال سرطان‌زايي آن را افزايش مي‌دهد. اين را هم بدانيد كه اگر شكوفه ذرت بعد از كباب شدن در آب نمك قرار داده شود كمي از خاصيت خود را از دست مي‌دهد.

 

شكوفه ذرت حاوي پروتئين و فسفر قابل توجهي است و نسبت به ميان وعده هاي ناسالم ديگري است كه مي‌خوريد يك ميان وعده‌ي فوق‌العاده محسوب مي‌شود. بايد بدانيد كه ميزان آهن موجود در كالري شمار شكوفه ذرت حتي بيشتر از اسفناج و تخم مرغ است. شكوفه ذرت بو داده جزو دانه هاي كامل است. اين يعني اين كه منبع فوق‌العاده‌ي فيبرهاي غذايي محسوب مي‌شود. در واقع هر يك فنجان شكوفه ذرت حاوي ۱.۳ گرم فيبر است. 

 

پاپ كورن همانند ميوه‌ها و سبزيجات فيبر و آنتي اكسيدان دارد. بايد بدانيد كه هر ۱۰۰ گرم پاپ كورن ۱۳ درصد پلي فنول‌هاي مورد نياز روزانه‌ي ما را تأمين مي‌كند. پوسته‌ي نازك طلايي رنگ كالري شمار شكوفه ذرت نيز حاوي بيشترين ميزان آنتي اكسيدان ها مي‌باشد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: كالري شمار،
موضوع: كالري شمار
[ ۲۷ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۵۰:۴۴ ] [ سلامت ] [ نظرات (0) ]

مصرف كالري شمار شلغم افراد را در برابر بيماري هاي پوستي بيمه مي كند و در بهبود جوش صورت موثر است. افرادي كه مبتلا به جوش صورت و اگزما هستند، چنانچه هر روز مقدار كمي شلغم خام بخورند نياز بدن آن ها به گوگرد برطرف شده و در نتيجه جوش صورت آن ها از بين خواهد رفت.

شلغم بسيار مقوي و اشتها آور است. شلغم به طور فوق العاده اي ضعف جنسي را درمان كرده و اسپرم را زياد مي كند. كالري شمار شلغم براي درمان يبوست، تقويت بينايي و بهبود التهاب هاي مجاري تنفسي توصيه مي شود.

 

شلغم سرفه را تسكين مي دهد و آب شلغم قند خون را پائين مي آورد. تخم شلغم را اگر سرخ كرده و بخوريد براي ضعف جنسي موثر است.

در تقويت تخمدان ها نقش اساسي دارد و رحم را براي پرورش نوزادي سالم و قوي، تقويت مي كند. 

كالري شمار شلغم آرام بخش و ترميم كننده سريع زخم ها بوده و براي تقويت كبد مفيد است.

به علت داشتن فيبر، پاك كننده قوي روده هاست و خواص تسكين دهنده شلغم، آن را به داروي طبيعي خواب آور تبديل كرده است. براي بهبودي شقاق، شستشوي ناحيه مبتلا با آب جوشانده شلغم مفيد است.

 

شلغم در درمان برونشيت، مشكلات تنفسي و آسم موثر است .

فرح روشن پور، كارشناس تغذيه مي گويد: كالري شمار شلغم در فصل زمستان رويش خوبي دارد و اين نشان مي دهد فصل رويش هر ميوه متناسب با خواص آن است، زيرا شلغم تأثير بسزايي در درمان سرماخوردگي دارد.

شلغم مي تواند در درمان برونشيت، مشكلات تنفسي و آسم هم موثر باشد. به گفته اين كارشناس تغذيه، بهترين شيوه مصرف شلغم به صورت بخارپز، سوپ و يا آش است. بهتر است در ساعات اوليه  صبح كالري شمار شلغم مصرف شود.

 

شلغم به دليل خاصيت ادرارآوري كه دارد در درمان سنگ كليه و دفع اين سنگ‌ها از مجاري ادرار بسيار موثر است، به همين دليل است كه بسياري از درمانگران در دوره درمان به بيماران مبتلا به سنگ كليه توصيه مي‌كنند علاوه بر نوشيدن مايعات، كالري شمار شلغم را نيز در برنامه غذايي خود بگنجانند. سعي كنيد نوع بخار پز يا آبپز آن را تجربه كنيد.

 

قرقره كردن آب كالري شمار شلغم گلودردهاي باكتريايي را نيز تسكين مي دهد.

چنين شلغم نقش آنتي اكسيدان دارد  و داراي مقادير زيادي ويتاين c بوده و از تشكيل راديكال هاي آزاد در بدن جلوگيري مي كند.

شلغم ماده اي اشتها آور است كه آب آن در تنظيم خون نقش دارد.

مقادير فراوان فسفر موجود در كالري شمار شلغم به تقويت حافظه و سيستم عصبي كمك مي كند.

 

املاح كلسيم و منيزيم موجود در شلغم بر رشد استخوان هاي كودكان و تقويت اسكلت زنان باردار نيز تأثير مي گذارد.

يد موجود در شلغم مي تواند ترشح تيروئيد را تنظيم كند و به دليل مقادير فراوان آهن آن جز ميوه و سبزيجات خون ساز به شمار مي رود.

 عصاره كالري شمار شلغم پاك كننده بدن است و در دفع اسيد اوريك و رفع سنگ هاي كليه هم نقش دارد. درمان شب كوري از ديگر خواص شلغم است.

به علت داشتن فيبر، پاك كننده قوي روده هاست و خواص تسكين دهنده شلغم، آن را به داروي طبيعي خواب آور تبديل كرده است.

 

بايد سفت و تو پر باشد؛ در غير اين صورت كهنه بوده و نفخ آن زيادتر است. پوست شلغم بايد براق، شفاف و صاف باشد. شلغم بايد سنگين و درون آن روشن و شفاف باشد. كالري شمار شلغم هاي كوچك، شيرين تر و شلغم هاي بزرگ مۆثرترند!

شلغم را با آويشن بخوريد . دكتر مجيد امتيازي، متخصص طب سنتي توصيه كرد:از آنجايي كه شلغم نفاخ و دير هضم است بهتر است آن را با مصلح آويشن يا زيره مصرف كرد. شلغم داراي انواع مختلفي است، گفت: كالري شمار شلغم داراي مزاج گرم و معتدل بوده و ضمن خاصيت صاف كنندگي سينه داروي موثري در درمان مبتلايان به سرفه نيز مي باشد.

 

يكي از تركيبات قابل توجه در كالري شمار شلغم فيبر است. فيبر سبب حجيم شدن مدفوع و دفع راحت‌تر و سريع‌تر آن شده، بنابراين خطر تماس مواد سرطان‌زا با سلول‌هاي روده را كمتر مي‌كند. علاوه بر اثرات فوق، فيبر سبب افزايش رشد و تكثير باكترهاي مفيد و مانع رشد باكتري‌هاي مضر در روده مي‌شود و در عين حال بر اثر تخمير فيبر در روده اسيد بوتيريك توليد مي‌شود كه منشا انرژي براي سلول‌هاي روده است و به كالري شمار شلغم حفظ سلامت سلو‌ل‌هاي روده كمك نموده و موجب كاهش احتمال ابتلا به سرطان روده مي‌شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: كالري شمار،
موضوع: كالري شمار
[ ۲۷ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۵۰:۱۹ ] [ سلامت ] [ نظرات (0) ]

افراد اين گروه نخستين انسانهايي بوده اند كه پا به عرصه اين جهان گذاشته اند. انسانهاي غارنشيني بوده اند كه در زمان خويش با شكار حيوانات و استفاده از گوشت و پوست آنها روزگار مي گذرانده اند. اين گروه خوني شايعترين گروه خوني در جهان است. افراد با گروه خوني O اهداكنندگان عمومي هستند، چرا كه گروههاي خوني ديگر از آن مشتق مي شوند. پس همه مي توانند دريافت كننده آن باشند. 

گروه خوني O از نظر طب سنتي با طبع دم مطابقت دارد و معادل عنصر هوا مي باشد. مثبت نگري ذاتي، شجاعت، خصوصيات رهبري، روحيه تهاجمي، داراي انرژي و توانمند، صبور، اتكا به نفس از ويژگيهاي آنان است. 

اين افراد خود را باور دارند و به خود اهميت فراوان مي دهند. علت اين امر آن است كه گروه O قديمي ترين گروه خوني افراد جهان است و اجداد اين گروه با شكار، حمله به حيوانات و مقاومت در برابر مشكلات عادت داشته اند و اين عادت به افراد بعدي اين گروه منتقل شده است. افراد اين گروه حامل ژني در بدن شان هستند كه به آنها قدرت تحمل مصائب، اعتماد به نفس، شهامت و نيز خوشبيني مي بخشد.

 

از نظر ويژگيهاي روانشناسي و شخصيتي افرادي اجتماعي و سالم هستند. پرحرفند، بيش از ديگران حسود و جاه طلبند، ولي سياستمداران، وزيران و ورزشكاران خوبي هستند. فعال، بلند پرواز و خوش فكرند ولي دمدمي مزاج، سمج، گستاخ و لجباز هستند. 

اين افراد برونگرا هستند، بسيار خونگرم، معاشرتي و اجتماعي داراي شخصيت پر زرق و برق هستند. خجالتي نيستند و رك و صريح نظرات و احساسات درونيشان را بيان مي كنند. مي توانند در حوادث و بحرانها سازگاري خوبي داشته باشند. لغات و كلمات به آساني به سراغ آنها مي آيند. علاقمند به حفظ روابط هستند و خودشان در اين زمينه تلاش مي كنند. 

صادق، خوشبين و پر انرژي هستند و از اعتماد به نفس بالايي برخوردارند. به آساني دوست مي شوند و با جريانات همراه شده و به فرصتها چنگ مي زنند. براي شروع يك پروژه يا شكار يك ايده و نظر صريح هستند. در فعاليتهاي سازمان يافته خوب عمل مي كنند. مي توانند از جزئيات براحتي صرفه نظر كنند و در بعضي موارد چندان دقيق نيستند. احساسات زياد و قوي از خود نشان مي دهند. ممكن است به سرعت مخالفت عميق خود را با يك نظر بيان كنند، اما معمولا اين مخالفت پايدار نيست. كارگشاياني سنتي، محرك و كمي لاف زن هستند. 

 

آنها افرادي هدفمند هستند. خوب مي دانند كه براي چه چيزي تلاش مي كنند و براي رسيدن به هدف، قدرت و تحمل خوبي دارند. البته ريسك پذير بودنشان هم در اين مسير همراهي شان مي كند و چون درك خوبي از سلسله مراتب اجتماعي دارند، بعد از مدتي حضور در يك موقعيت، مي توانند نظر مثبت ديگران را به خود جلب كنند. در انجام كارها پيشقدم مي شوند، هر چند هميشه آنچه را كه آغاز مي كنند به پايان نمي رسانند. اگر در ميانه راه به بيهوده بودن كاري كه در حال انجامش هستند پي ببرند، خيلي راحت آنرا رها مي كنند. درباره ي گذشته مثبت انديشند، لذا چندان افسوس گذشته را نمي خورند. به مسائل مادي اهميت مي دهند. عاشق آن هستند كه در مركز توجه باشند غالباً از رهبري كردن خوششان مي آيد و معمولاً از قدرت تمركز خوبي برخوردارند. 

تمايل به تكروي يا رهبري ديگران دارند و به مشاغل مديريتي علاقه دارند. افرادي شهودى، متمركز، متكي به خود و شجاع هستند. توانايي كنترل استرس افراد با گروه خوني O بيشتر از ساير گروههاي خوني است. بدن آنها سيستم ايمني قوي اي دارد و براي فعاليتهاي فيزيكي زياد توسعه يافته است. 

 

افراد اين گروه چه در رشته هاي ورزشي وارد شوند و چه در كسب و كار شان، هميشه در خط مقدم هستند، چراكه افرادي عاشق رقابت هستند و مي توانند در هر گروهي، مثل يك رهبر خوب و مقتدر عمل كنند. 

البته افراد صاحب اين گروه خوني ، مديريت بحران خوبي ندارند و به جاي آن ترجيح مي دهند از موقعيت هاي آشفته فرار كنند. درست است كه آنها عاشق قدرت هستند، اما همين ويژگي مي تواند از اعضاي اين گروه، افرادي طماع بسازد. 

اگر تحقيق كنيد خواهيد ديد بسياري از سياستمداران فعلي جهان در گروه خوني O قرار دارند. و نمونه هاي خوبي براي نشان دادن اقتدار افراد اين گروه خوني به شمار مي روند. البته اقتدار آنها هميشه در مسير درست هدايت نمي شود و تاريخ نشان داده كه برجسته ترين اعضاي گروه هاي بزرگ مافيا هم دارندگان گروه خوني O هستند. يكي از معروف ترين اين افراد، آل كاپون گانگستر معروف جهاني است و بوي جورج، ستاره موسيقي ساختارشكن راك هم يكي ديگر از آنهاست كه بعد از مشهور شدن با مصرف زياد مواد مخدر رسوايي برپا كرد. 

 

رونالد ريگان رئيس جمهور اسبق آمريكا داراي همين گروه خوني بوده و به همين جهت در تصميم گيري ها سخت و در اداره امور قاطع بوده است. ميخائيل گرباچف رهبر نترس اتحاد جماهير شوروي هم داراي همين گروه خوني بوده است. 

از مشاهير ديگر دنيا ملكه اليزابت دوم و نيز پسرش پرنس چارلز وليعهد انگلستان نيز داراي گروه خوني O هستند و اگر به تاريخ زندگي پادشاهان قرنهاي اخير انگلستان توجه كنيد خواهيد ديد كه اغلب آنها مشكلات و نارسايي هاي انعقاد خون داشته اند.

 

فرد با گروه خوني O ذاتا يك ورزشكار است. ورزش به خصوص ورزشهاي مداوم و نيمه سنگين براي افراد گروه خوني O بسيار مفيد است. ورزشهاي سنگين باعث انبساط خاطر و آسايش رواني افراد اين گروه مي شود. در ضمن اين نوع ورزش مانع چاق شدن آنها مي شود و به تعادل رواني آنها و خواب راحتشان كمك فراوان مي كند. اگر افراد اين گروه از انجام ورزش غافل شوند با مشكلاتي از قبيل بي ميلي به كار كردن، زود خسته شدن و از پا در آمدن مواجه شده و در صورت باقي ماندن در اين وضعيت به راحتي به بيماريهاي مفصلي و عضلاني دچار مي گردند و خطر ابتلا به چاقي و تنگي نفس نيز آنها را تهديد مي كند. 

آنها بايد در روز يك ساعت، فعاليت بدني نسبتا سنگين داشته باشند و ترجيحا در هنگام صبح به جاي عصر ورزش كنند. براي اين اشخاص كوهنوردي، شنا، دو و دوچرخه سواري سنگين توصيه مي شود. ورزش شديد روزانه به مدت حدوداً يك ساعت باعث مي شود احساس بهتري داشته باشند.

 

افرادي كه گروه خوني آنها O است، در واقع قديمي ترين گروه خوني را به لحاظ سابقه تكامل بشري دارند و بنابراين فرد با اين گروه خوني اگر از رژيم غذايي يك شكارچي مثل اجداد اوليه انسان پيروي كند، احساس بهتري خواهد داشت. بدن آنها با مصرف گوشت قرمز سازگاري زيادي دارد 

براي افراد با گروه خوني O توصيه مي شود كه رژيم غذايي آنها حاوي پروتئين زيادي باشد. اگر اين گروه فقط گياهخوار باشند، دائما احساس گرسنگي مي كنند و در نتيجه به خوردن تنقلات روي مي آورند كه در نتيجه با مشكلاتي در ميزان قند خون و متابوليسم مواجه خواهند شد. اين افراد مي توانند آزادانه گوشت، تخم مرغ و ماهي مصرف كنند، اما از خوردن زياد نان و لبنيات بايد خودداري كنند. 

فردي چاق كه داراي گروه خوني O است، بااستفاده از پروتئين ها خيلي سريعتر از افراد ديگر گروهها، وزن كم مي كند.

 

در اين گروه خوني، ميزان اسيد معده خيلي بيشتراز گروههاي ديگر بوده و خون اين گروه رقيق است. بنابراين بيماري هاي خونريزي دهنده، مثل زخم معده، بيماري هايي مثل سرطان پوست، بيماري هاي عروقي حاد و كم كاري تيروئيد در آنان بيشتر ديده مي شود. همچنين در صورت مصرف بالاي گوشت قرمز، بايستي مراقب بيماريهايي همچون نقرس، فشارخون و بيماريهاي قلبي باشند. 

بيشترين احتمال عفونت در اين گروه است ولي چون سيستم ايمني آنها به خوبي كار مي كند، اين افراد زودتر از ساير گروه خوني از عفونت بهبود مي يابند. 

حشرات خون آشام كه ناقل بيماريها هستند، گروه خوني O را ترجيح مي دهند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: گروه خوني، سلامت،
موضوع: سلامت
[ ۲۶ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۱۳:۱۲ ] [ سلامت ] [ نظرات (0) ]

كالري شمار شليل مزاياي زيادي براي سلامتي بدن دارد. اين مزايا در برگيرنده عملكرد بهتر سلولي و سلامت سيستم گوارش و بهبود سيستم قلبي- عروقي است. مكانيسم دفاعي آنتي اكسيدان‌هاي شليل مي‌تواند در مبارزه با شرايط حادي همچون عوارض مرتبط با چاقي، دژنراسيون ماكولا موثر باشد و در پيشگيري از سرطان به بدن كمك نمايد. مصرف شليل مي‌تواند به تقويت سيستم ايمني، ترويج پوستي شاداب و جوان و ساير موارد كمك كند. اين ميوه يك ميان وعده عالي در دوران بارداري است. شليل ميوه بسيار خوشمزه اي است كه متعلق به خانواده Rosaceae است. در حقيقت، كالري شمار شليل بسيار شبيه هلو است. معمولا شليل در آب و هواي گرم تر رشد پيدا مي‌كند. بيش از ۱۵۰ گونه مختلف از شليل وجود دارد كه از دو گونه‌ي اصلي clingstone و freestone به وجود آمده اند. درخت اين ميوه عمر كوتاهي دارد و قد متوسطي خواهد داشت. درخت اين ميوه برگ‌هاي درخشان و سبزي دارد.

 

كالري شمار شليل سرشار از مواد مغذي و يك ميوه كم كالري است. شما مي‌توانيد با مصرف شليل مواد مغذي فراواني را وارد رژيم غذايي خود كنيد. شليل طيف وسيعي از آنتي اكسيدان‌هاي قدرتمند و تركيبات فنولي را در خود دارد و مي‌تواند فيبر مورد نياز بدن را تامين نمايد. وجود ويتامين‌هاي فراوان در شليل باعث شده است اين ميوه يكي از ميان وعده‌هاي خوب براي افراد باشد. شما مي‌توانيد ويتامين‌هايي همچون ويتامين A، B1،B2، ويتامين B3 ،اسيد پانتوتنيك، ويتامين B6، فولات، ويتامين C (اسيد اسكوربيك)، ويتامين E (آلفا توكوفرول) و ويتامين K (فيلوكينون)را در شليل پيدا كنيد. اين ميوه منبع غني از پتاسيم و ساير مواد معدني همچون منيزيم و كلسيم است كالري شمار شليل و هيچ كلسترول مضري ندارد.

 

دفاع آنتي اكسيداني: شليل قدرت آنتي اكسيداني بسيار شگفت انگيري دارد. مقادير قابل توجهي پلي فنول، محتواي ويتامين C و كاروتنوئيدهايي همچون بتا كاروتن و كريپتوكسانتين در آن يافت مي‌شود. پوست ميوه كالري شمار شليل غلظت بالايي از تركيبات مختلف را دارد. بنابراين زماني كه مي‌خواهيد شليل را مصرف كنيد آن را به درستي بشوييد و به همراه پوست ميل نماييد. اين آنتي اكسيدان‌هاي محافظت كننده مي‌توانند بدن را از شر راديكال‌هاي ازاد خلاص كنند و اثرات مخرب مولكول‌هاي آزاد اكسيژن را خنثي نمايند.

 

مراقبت از چشم: كالري شمار شليل شامل لوتئين، يك ماده مغذي مهم است كه سلامت چشم را بيشتر مي‌كند و خطر ابتلا به بيماري‌هايي همچون دژنراسيون ماكولا وابسته به سن را كاهش مي‌دهد. تحقيقات مختلف نشان داده است كه لوتئين يك آنتي اكسيدان بسيار قوي است كه در كاهش خطر ابتلا به كاتاراكت هسته اي( آب مرواريد هسته اي)كمك مي‌كند. لوتئين در رنگدانه ماكولاي چشم قرار دارد و در حفاظت از بافت شبكيه از آسيب‌هاي ناشي از استرس اكسيداتيو و نور با طول موج بالا مفيد است. علاوه بر اين، بتاكاروتن موجود در اين ميوه سنتز ويتامين A را بيشتر مي‌كند و در كالري شمار شليل حفظ بينايي و جلوگيري از بيماري‌هايي مانند كوري و خشك چشمي موثر خواهد بود.

 

سلامت قلب: مصرف منظم ميوه‌هايي همچون شليل به خاطر وجود آنتي اكسيدان‌هاي قدرتمند، مي‌تواند در بهبود سلامت قلب مفيد باشد. اسيد كلروژنيك و آنتوسيانين موجود در شليل در برابر اكسيداسيون كلسترول بد خون از بدن محافظت مي‌كنند و همين امر از سخت شدن شريان‌ها جلوگيري مي‌كند و به بهبود گردش مناسب پلاكت‌ها كمك خواهد كرد. فلاونوئيدي كه در كالري شمار شليل يافت مي‌شود از افزايش تجمع پلاكت‌ها جلوگيري مي‌كند و خطر ابتلا به آترواسكلروزرا تا حد زيادي كاهش مي‌دهد.

 

پيشگيري از سرطان: همانطور كه در بالا نيز به آن اشاره كرديم، شليل حاوي اسيد كلروژنيك است كه يك تركيب طبيعي مي‌باشد و مزاياي متعددي همچون پيشگيري از بروز تومورهاي مختلف و بروز سرطان‌هايي همچون سرطان روده را خواهد داشت. مطالعات مختلف نشان مي‌دهد كه اسيد كلروژنيك خاصيت chemopreventive دارد كه از تكثير سلول‌هاي سرطاني جلوگيري مي‌كند. همچنين مطالعات پژوهشي شواهد كيفي در مورد نقش بتا كاروتن موجود در گروه كالري شمار شليل در محافظت از بدن در برابر سرطان ريه را نشان داده است.

 

پوست سالم تر: بيوفلاويوييدهايي كه در اين ميوه يافت مي‌شود به سلامت پوست كمك خواهد كرد. تركيبات آنتي اكسيداني همچون ويتامين C، لوتئين، بتا كاروتن مي‌تواند چنين اثرات كالري شمار شليل دفاعي را بيشتر كند. بتا كاروتن كه پيش ساز ويتامين A است مي‌تواند از اسيب پوست بكاهد. ويتامين C موجود در شليل نيز در سنتز كلاژن نقش دارد و به پوست كمك مي‌كند ظاهر جوان تر و شاداب تري داشته باشند. علاوه بر اين، مطالعات انجام شده نشان مي‌دهد لوتئين موجود در كالري شمار شليل پوست را در برابر اسيب راديكال‌هاي آزاد و اشعه ماوراءبنفش محافظت مي‌كند.

 

ميان وعده اي براي دوران بارداري: مادران باردار مي‌توانند از ويتامين ها و مواد معدني موجود در شليل به خصوص فولات آن به نفع خود استفاده كنند. وجود پتاسيم فراوان در اين ميوه در پيشگيري از گرفتگي عضلات كمك مي‌كند و كالري شمار شليل سطح انرژي بدن را در مقدار نرمال نگه مي‌دارد. فيبري كه در اين ميوه يافت مي‌شود باعث بهبود سلامت گوارش مي‌شود و ويتامين C موجود در آن به رشد مناسب و توسعه عضلات، دندان ها و رگ‌هاي خوني جنين كمك خواهد كرد.

 

سلامت سلول‌ها: شليل حاوي فسفر است كه يك ماده معدني ضروري براي عملكرد طبيعي سلول‌ها و بافت‌هاست. فسفر موجود در شليل به تشكيل دندان‌ها و استخوان‌هاي قوي‌تر كمك مي‌كند و باعث بهبود متابوليسم كربوهيدرات‌ها و چربي‌ها مي‌شود. كالري شمار شليل حمايت خود را در حفظ و نگهداري سلول‌ها و ترميم بافت‌ها ، انقباض عضلات و داشتن ضربان طبيعي قلب گسترش مي‌دهد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: كالري شمار،
موضوع: كالري شمار
[ ۲۶ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۱۲:۴۶ ] [ سلامت ] [ نظرات (0) ]

كالري شمار شنبليله گياهي است كه عموما در نواحي اطراف درياي مديترانه و جنوب آسيا رشد مي‌كند و در كشورهاي هند، چين، پاكستان، ايتاليا، مصر، يونان و ... به وفور يافت مي‌شود. همچنين از گياهان بومي كشور ايران به شمار مي‌آيد. لازم به ذكر است كه علاوه بر برگ‌هاي سبز گياه شنبليله، دانه شنبليله نيز سرشار از مواد مغذي مي‌باشد و ارزش غذايي بالايي دارد.

 

شنبليله داراي خواص اثر تقويتي، ملين، اشتهاآور، خلط آور و ضدتب، محرك جريان شير و كاهنده قندخون است. همچنين اين گياه حاوي مقادير زيادي آهن، فسفر و ويتامين دي است. كالري شمار شنبليله يك داروي گوارشي تلخ است و مي توان آن را در بيماري قند و به صورت موضعي در التهابات پوستي مصرف كرد.

 

شنبليله  سرشار از مواد معدني چون: مس، پتاسيم، كلسيم، آهن، سلنيوم، روي، منگنز و منيزيم مي‌باشد و از نظر ويتاميني نيز داراي انواع ويتامين‌هاي گروه B مانند تيامين، ريبوفلاوين، نياسين، پيريدوكسين، فوليك اسيد و نيز ويتامين A و C مي‌باشد. علاوه بر موارد ذكرشده، دانه‌هاي اين گياه سرشار از پروتئين، ليزين، تريپتوفان، استروئيد ساپونين و ديوسژنين (تركيبي كه خواص شبه استروژني دارد) كالري شمار شنبليله مي‌باشد.

 

دانه هاي شنبليله خواص مشابه هورمون جنسي استروژن دارند و به همين دليل به افزايش ميل جنسي و كاهش گرگرفتگي ها و نوسانات خلقي ناشي از يائسگي و سندروم پيش از قاعدگي كمك مي كنند. در هند و چين از آن براي درمان آرتروز، آسم، برونشيت، بهبود گوارش، حفظ متابوليسم طبيعي بدن، افزايش ميل جنسي و تقويت قواي جنسي آقايان، درمان مشكلات پوستي (جراحت ها و جوش)، درمان گلودرد و درمان ترش كردن معده استفاده مي شود. از ديرباز، از كالري شمار شنبليله براي درمان اختلالات رشدي، تحريك زايمان، درمان اختلالات هورموني، افزايش رشد سينه ها و كاهش درد قاعدگي استفاده مي شود.

 

مطالعات اخير نشان داده اند كه كالري شمار شنبليله به كاهش قند و كلسترول خون كمك مي كند و مي تواند در درمان ديابت هاي نوع ۱و ۲ مؤثر باشد. محققان در حال بررسي فوايد شنبيليله براي دستگاه قلب و عروق هم هستند.

 

دانه شنبليله و درمان سوزش سر دل

دانه شنبليله از مقادير فراواني موسيلاژ تشكيل شده است كه التهاب روده و معده را به وسيله پوشاندن جدار معده و روده كاهش مي‌دهد. افزودن 1 قاشق چاي‌خوري دانه كالري شمار شنبليله به غذاها براي رفع سوزش سر دل و رفلاكس توصيه مي‌شود. پيشنهاد ديگر حل كردن يك قاشق چاي‌خوري از پودر دانه شنبليله در آب يا آب ميوه قبل از وعده غذايي مي‌باشد. همچنين اين گياه خاصيت هضم‌كنندگي و ملين دارد و در بسياري از داروهاي گياهي به عنوان laxative (ملين) استفاده مي‌شود.

 

بهترين درمان طبيعي براي مشكلات پوستي مانند اگزما، جوش، خراش، زخم‌ها، سوختگي، مشكلات پوستي ناشي از نقرس و نيز ضخيم و پرپشت شدن موها، استفاده موضعي از پودر دانه شنبليله مي‌باشد. براي اين منظور لازم است پودر دانه كالري شمار شنبليله را با آب داغ مخلوط نماييد و سطح آسيب‌ديده پوستي و يا مو را با اين مخلوط بپوشانيد.

 

گياه شنبليله به عنوان كالري شمار شنبليله يك گياه تب‌بر شناسايي شده است. بهترين حالت، مصرف دانه شنبليله به همراه ليمو و عسل در زمان بيماري است. براي اين منظور 1-2 قاشق چاي‌خوري دانه شنبليله را 3 مرتبه در روز به همراه چاي سبز دم كنيد و بعد از آن به همراه 1 قاشق چاي‌خوري عسل و كمي آب ليموترش تازه ميل نماييد.

 

شنبليله انقباض هاي رحم را تحريك مي كند و مي تواند كالري شمار شنبليله به زايمان راحت تر كمك كند. با اين حال، زنان باردار فقط با موافقت پزشك مي توانند از شنبليله استفاده كنند.

 

شنبليله به بيشتر شدن شير مادر كمك مي كند. تحقيقات نشان داده اند كه ۲۴ تا ۷۲ ساعت پس از مصرف شنبليله، شير مادر تا ۵۰۰ درصد بيشتر مي شود. با اين كه دليل اصلي اين مسئله هنوز شناخته نشده است امّا محققان حدس مي زنند كه روغن موجود در تخم شنبليله دليل آن باشد. بنابراين، به مادران شيردهي كه مي خواهند شيري بيشتري داشته باشند، توصيه مي شود كه روزي سه مرتبه و حداقل ۵۰۰ ميلي گرم تخم كالري شمار شنبليله مصرف كنند. شنبليله به بيشتر شدن شير مادر كمك مي كند


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: كالري شمار،
موضوع: كالري شمار
[ ۲۶ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۱۲:۲۲ ] [ سلامت ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه

لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 74
دیروز : 21
افراد آنلاین : 1
همه : 13506
چت باکس
موضوعات وب
امکانات وب